Datum kreiranja: 13.12.2013.

Dragana T. Veljković

• Datum rođenja: 02. 01. 1968.

• Fakultet: Filozofski fakultet u Nišu
  • Odsek / Grupa / Smer: Srpski jezik i književnost
  • Godina diplomiranja: 1993.

Недељко Богдановић, Драгана Вељковић, Ирена Цветковић, Распутице језиkа око нас 1, Библиотека Помоћни уџбеници, Ниш (Филозофски факултет), 2004.

Др Недељко Богдановић, Драгана Вељковић, Жупски виноградарски речник, Александровац 2001.

Драгана Вељковић, Корелати имперфекта у новинарском стилу савременог српског језика, Зборник радова „Наука и свет“, Ниш (Филозофски факултет), 2013, стр. 219-233.

Драгана Вељковић, Свршени глаголски вид и референцијално време у српском језику, Савремена проучавања језика и књижевности, Зборник радова са IV научног скупа младих филолога Србије одржаног 17. Марта 2012. године на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, година IV, књига I, Крагујевац, 2013, стр. 295-309.

Драгана Вељковић, О типовима говора у роману Сибир Владимира Кецмановића, Радови Филозофског факултета, број 14, књига 1, Пале: Филозофски факултет, 2012, стр. 337-349.

Драгана Вељковић, (Софија Милорадовић: Музички жаргон младих и молодежный музыкальный сленг. Компаративни поглед), Годишњак за српски језик и књижевност, година XXV, број 12, Ниш: Филозофски факултет, 2012, стр. 207-213. [приказ]

Драгана Вељковић, Јордана Марковић: Јужноморавска повртарска лексика, Годишњак за српски језик и књижевност, година XIV, број 7, Ниш (Филозофски факултет), 2003, стр. 272-274. [приказ]

Драгана Вељковић, Терминолошко и нетерминолошко у виноградарској лексици југоисточне Србије, Годишњак за српски језик и књижевност, година XIV, број 7, Ниш (Филозофски факултет), 2003, стр. 153-165.

Dragana Veljković, El campo funcional-semántico de la aspectualidad en las lenguas serbia y española, The Scientific Journal FACTA UNIVERSITATIS. Series: Linguistics and Literature Vol. 2, N 8, 2001, 221-230.

Dragana Veljković, Características generales del campo de la aspectualidad en serbocroata y español, XV Encuentro de la Asociación de Jóvenes Lingüistas (XV Сусрет асоцијације младих лингвиста). Објављено у часопису Interlinguística 10 (ISSN 1134-8941), Севиља 2000.

Драгана Вељковић, Природа у именослову, Етно-културолошки зборник, књ. III, Сврљиг 1997, стр. 79-84.

Драгана Вељковић, Биље као обавезни елеменат у обичајима годишњег циклуса, Етно-културолошки зборник, књ. II, Сврљиг 1996,  стр. 275-281.

Драгана Вељковић, Фитоними у топонимији врањског краја, Прилози из фитолингвистике, Ниш 1996, стр. 99-119.

Драгана Вељковић, Топоними фитонимског порекла у тимочком говору, Прилози из фитолингвистике, Ниш 1996, стр. 87-99.

Драгана Вељковић, О релативној и модалној употреби перфективног презента у српском језику. Научни скуп са међународним учешћем „Наука и савремени универзитет“, Ниш:  Филозофски факултет Универзитета у Нишу, 15. и 16. новембар 2013.

Драгана Вељковић, Скини цедило с разбоја!’Вишезначност дијалекатске лексике и механизми њеног остваривања [у коауторству са Софијом Милорадовић]. VIII Међународни научни скуп „Српски језик, књижевност, уметност“, Крагујевац: Филолошко-уметнички факултет, 25. и 26. октобар 2013.

Драгана Вељковић, Корелати имперфекта у новинарском стилу савременог српског језика. Научни скуп са међународним учешћем „Наука и савремени универзитет“, Ниш:  Филозофски факултет Универзитета у Нишу, 16. и 17. новембар 2012.

Dragana Veljković, Características generales del campo de la aspectualidad en serbocroata y español, XV Encuentro de la Asociación de Jóvenes Lingüistas (XV Сусрет асоцијације младих лингвиста). Севиља, 30. и 31. март и 1. април 2000.

Драгана Вељковић, Природа у именослову. Трећи међународни научни симпозијум "Природа у обичајима и веровањима", Сврљиг, 21-24. август 1997.

Драгана Вељковић, Биље као обавезни елеменат у обичајима годишњег циклуса. Други међународни научни симпозијум "Традиционална култура у годишњем циклусу обичаја", Сврљиг, 22-25. август 1996.

Драгана Вељковић, О (им)перфективности и (а)теличности у српском и шпанском језику. Научни скуп поводом дана факултета „Наука и глобализација“, Пале: Филозофски факултет, Универзитет у Источном Сарајеву, 17-19. Мај 2013. Драгана Вељковић, О (им)перфективности и (а)теличности у српском и шпанском језику.

Драгана Т. Вељковић, Свршени глаголски вид и референцијално време у српском језику, Савремена проучавања језика и књижевности, IV научни скуп младих филолога Србије, ФИЛУМ, Крагујевац, 17. март 2012.

Драгана Вељковић, Терминолошко и нетерминолошко у виноградарској лексици југоисточне Србије. Петнаести конгрес Савеза славистичких друштава Југославије, Ниш: Филозофски факултет, 11-13. октобар 2001.

Poslednji put izmenjeno nedelja, 15 decembar 2013 11:25