Datum kreiranja: 24.10.2013.

Srboljub Dimitrijević

• Datum rođenja: 21. 08. 1949.
  • Mesto rođenja: Vranje

• Fakultet: Filozofski fakultet
  • Odsek / Grupa / Smer: Filozofija
  • Godina diplomiranja: 1974.

"Čovek igra i svet", Književna zajednica "Bora Stanković", Vranje, 2003.

Poglavlja: Uvod - "IZ", I Reka, II Grad, III Bašta.

"Belezi iz vilajeta", Novine vranjske, Vranje, 2008.

Poglavlja: Uvod, I Vilajet je mesto, II Vilajetsko vreme, III Vilajetski prostor, IV Duh Vranja kao mesta.

"Zemaljski pečat", Filozofski fakultet, Niš, 2010.

Poglavlja: I Saznanje u svojoj formi, II Faktori saznanja, III Snaga i moć saznanja, IV Saznanje kao mesni pečat.

"Atmosfera noćnih leptira", Filozofski fakultet, Niš, 2013.

Poglavlja: O razlozima, Uvod, I Faktička strana atmosfere, II Saznajna strana atmosfere, III Do mitologije i metafizike ili srpsko-balkanska "postmoderna"

1. Srboljub Dimitrijević, Priča iz kosmologije, "Kopča", Časopis za kulturu i literaturu, br. 2, KOP, Priština, 1994.

2. Srboljub Dimitrijević, Prilog tumačenju fenomena haosa, mesta, reda i nereda, Zbornik radova Učiteljskog fakulteta u Vranju, Knjiga III, Vranje, 1996.

3. Srboljub Dimitrijević, Heraklitov boravak pored hrama, "Dialogue", Journal International d` Arts et de Sciences, Association Dialogue, Volume 5, N 18, Paris, 1996.

4. Srboljub Dimitrijević, Povodom osnivanja galerije Narodnog muzeja u Vranju - O galerijskom prostoru, "Vranjski glasnik", Knjiga XXIX-XXX, Narodni muzej, Vranje, 1996/97.

5.Srboljub Dimitrijević, Kantov sistem kosmoloških ideja, "Dialogue", Journal International d` Arts et de Sciences, Associacion Dialogue, Volume 6, N 22, Paris, 1997.

6.Srboljub Dimitrijević, O muzejskom predmetu, "Vranjski glasnik, Knjiga  XXXI-XXXII, Narodni muzej, Vranje, 1998/99.

7. Srboljub Dimitrijevic, Moguće kretanje duhovnim predelima Vranja, "Vranjski glasnik", Knjiga XXXIII, Narodni muzej, Vranje, 2005.

8. Srboljub Dimitrijević, O nekim teškoćama pri oblikovanju vodiča kroz duhovne predele, Zbornik studijske grupe za filozofiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu, Niš, 2006.

9. Srboljub Dimitrijević, Samo odabrani misle svoju veru, "Crkvene studije", Centar za crkvene studije, Niš, 2008.

10. Srboljub S. Dimitrijević, An epilogue or a further possible objectivization of knowledge outside of man, "Facta Univerzitatis", series Philosophy, Sociology, ..., vol. 9, N0 1, 2010, Univerzity of Nis.

11. Srboljub S. Dimitrijević, Democracy and "poverty", "Facta Univerzitatis", series Philosophy, Sociology, ..., vol. 10, N0 1, 2011, Univerzity of Nis.

12. Srboljub S. Dimitrijević, Certain characteristics of the relationshop between place and knowledge, "Facta Univerzitatis", series Philosophy, Sociology, ..., vol. 10, N0 2, 2011, Univerzity of Nis.

13. Srboljub Dimitrijević, Mesno pamćenje, "Godišnjak" Učiteljskog fakulteta u Vranju, Vranje, 2011.

14. Srboljub S. Dimitrijević, Various views of a body in certain place in space, "Facta Univerzitatis", series Philosophy, Sociology, ..., vol. 11, N0 1, 2012, Univerzity of Nis.

15. Srboljub S. Dimitrijević, A possible positioning of the road philosophy will travel, "Facta Univerzitatis", series Philosophy, Sociology, ..., vol. 11, N0 2, 2012, Univerzity of Nis.

16. Srboljub Dimitrijević, Demokratija i mit na Balkanu, "Unus Mundus", 41/2012, Niški kulturni centar, Niš, 2012.

17. Srboljub S. Dimitrijević, Knowledge and atmosphere - a possible approach, "Facta Univerzitatis", series Philosophy, Sociology, ..., vol. 12, N0 1, 2013, Univerzity of Nis.

18. Srboljub Dimitrijević, Održiva propedevtika za jednu fundamentalnu filozofsku disciplinu, "Godišnjak za filozofiju", Filozofski fakultet Univerziteta u Nišu, Niš, 2013.

1. Srboljub Dimitrijević, Ekskluzivno pravo nad pravom na ekskluzivnost, Zbornik međunarodne naučne konferencije, "Tradicija,  modernizacija, identiteti", Br. 2, Centar za sociološka isaraživanja, Filozofski fakultet Univerziteta u Nišu, Niš, 2012.

2. Srboljub Dimitrijević, Drugi o Srbima i Srbi o drugima u odnosu na saznanje, Zbornik radova sa međunarodnog naučnog skupa "Srbi o drugima i drugi o Srbima", Filozofski fakultet Univerziteta u Nišu,2012.

3. Srboljub S. Dimitrijević, Neka bitna obeležja saznanja kao uzrok krize znanja i nauke, Tematski zbornika sa naučnog skupa "Nauka i savremeni univerzitet" 1. -  "Kriza i perspektiva znanja i nauke" tom II, Filozofski fakultet, Niš, 2012.

4. Srboljub S. Dimitrijević, Kako i zašto želimo da znamo sve, Tematski zbornik, "Savremene paradigme u nauci i naučnoj fantastici", sa nauaučnog skupa "Nauka i savremeni univerzitet" 3, Filozofski fakultet, Niš, 2014.

5. Srboljub S. Dimitrijević, Virtuelni prostor kao jedino područje ljudske slobode, Zbornik radova sa naučnog skupa "Nauka i sloboda", Filozofske nauke, knjiga 9, tom 2/1, Filozofski fakultet, Pale, Univerzitet u Istočnom Sarajevu, 2015, str. 229-241.

1. Srboljub Dimitrijević, Saznanje, verovanje i naše mesno oblikovanje, Zbornik sa naučnog skupa "Pravoslavna teologija i kultura", Centar za crkvene studije, Niš, 2009.

Poslednji put izmenjeno četvrtak, 16 jul 2015 15:10