Datum kreiranja: 28.06.2016.

Kristina Anđelić

• Datum rođenja: 21.06.1982.

• Fakultet: Pravni fakultet u Nišu
  • Godina diplomiranja: 2006.

• K. Anđelić; “The Application of the Most Favored Nation Clause to the Procedural Provisions of Bilateral Investment Treaties: Possibilities for Establishing ICSID Jurisdiction for Resolving Investment Disputes”, FACTA UNIVERSITATIS Series: Law and Politics Vol. 12, No 2, 2014, pp. 113 – 127

• M. Petrović, K. Anđelić, M. Jovanović; “Zaštita građevinskih materijala od požara sa posebnim osvrtom na građevinsko drvo”, Zaštita materijala 55 (2014) broj 1, Beograd

• M. Petrović, K. Anđelić, M. Živulović – Petrović; “Zaštita na radu prilikom izvođenja građevinskih radova i upotreba mehanizacije”, Vojnotehnički glasnik br. 2, Godina LXII, april-jun 2014.

• K. Anđelić; „Savremene tendencije u sagledavanju uloge arbitara u rešavanju međunarodnih investicionih sporova“, Pravo i privreda, br. 7-9, 2015, str.227-239.

• K. Anđelić; „Međunarodni centar za rešavanje investicionih sporova (ICSID) kao kompromis između sudskog spora i arbitraže“, Pravo i privreda, br. 7-9, 2016, str. 316-328.

• Kristina Anđelić, In Search for the Optimal Model for Resolving International Investment Disputes, FACTA UNIVERSITATIS Series:  Law and Politics Vol. 14, No 4, 2016, pp. 531-540.

• Kristina Anđelić, Investicione arbitraže kao mehanizam globalnog upravljanja, Pravo i privreda, br. 4-6, 2017, str. 533-544.

• Kristina Stevanović, Legitimitet obavezivanja države na rešavanje investicionih sporova pred međunarodnim forumom, Pravo i privreda, br. 4-6, 2018, str. 476-484.

• K. Anđelić, International Economic Law as the answer to Globalization, „The Phenomenon of Globalization: a Collection of Interdisciplinary Globalization Research Essays“, Strobl, Philipp / Kohler, Manfred (eds.), Peter Lang International Academic Publishing House, 2013.

• K. Andelic; "Why ICSID Doesn't Need an Appellate Procedure, and What to Do Instead"
      TDM 1 (2014), www.transnational-dispute-management.com
      URL: www.transnational-dispute-management.com/article.asp?key=2077

• K. Andelic; "A U.S.-China BIT - Resolution of Investment Disputes in the Context of Transparency Issues" TDM 1 (2015),  www.transnational-dispute-management.com
      URL: www.transnational-dispute-management.com/article.asp?key=2174

• K. Anđelić; “Lessons From the Past: How to Create Investment Climate and Adapt it to the Challenges of the Changing World”, 6th International Conference “The Economies of Balkan and Eastern Europe Countries in the Changed world” Eastern Macedonia and Thrace Institute of Technology (Greece), University of Nis (Serbia), 2014.

• K. Anđelić; “Model regulisanja zaštite životne sredine u Republici Srbiji“, 9. Simpozijum "RECIKLAŽNE TEHNOLOGIJE I ODRŽIVI RAZVOJ" sa međunarodnim učešćem, Zaječar, Srbija, 2014.

Poslednji put izmenjeno četvrtak, 11 april 2019 21:36