Datum kreiranja: 26.02.2014.

Emilija Popović

• Datum rođenja: 5.4.1975.

• Fakultet: Fakultet umetnosti
  • Odsek / Grupa / Smer: Muzički-Opšta muzička pedagogija
  • Godina diplomiranja: 1998.

Popović, E. (2011). Дивергентно изразување во музиката како црта на музичката креативност кај децата од предучилишна возраст, у Бузаровски, Д. (ед). Researches in Musicology and Ethnomusicology. XVI Skopje Conference. January, 22-24, 2010.Skopje: University "St Kiril i Metodij" School of Music, Institute for Research and Archiving Music (IRAM).

Popović, E. (2014): Tradicionalne narodne igre u razvoju muzičkih sposobnosti kod dece predškolskog uzrasta. Medjunarodni naucni skup Vlado S. Milošević, tematski zbornik  Tradicija kao inspiracija, Banja Luka: Akademija umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci, Akademija nauka i umjetnosti Republike Srpske, Muzikolosko drustvo Republike Srpske, 543-554.

Popović, E. (2014): Inovativni pristupi u razvoju tonalnosti kao aspekta razvoja muzickih i kreativnih sposobnosti kod dece predskolskog uzrasta. Medjunarodni naucni skup Vlado S. Milošević, tematski zbornik  Tradicija kao inspiracija, Banja Luka: Akademija umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci (zbornik u stampi)

Popović, E. (2013): Faktori razvoja dečje muzikalnosti, saopštenje na nacionalnom naučnom skupu sa međunarodnim učešćem Balkan Art Forum 2013, Umetnost i kultura danas, Niš: Fakultet umetnosti,11. i 12. oktobar 2013, (zbornik u štampi)

Popović, E. (2013): Razvoj muzickih sposobnosti kod dece predskolskog uzrasta kao preduslov za njihovo stvaralastvo u muzickoj oblasti, nacionalni naučni skup sa međunarodnim učešćem Balkan Art Forum 2014, Umetnost i kultura danas, Niš: Fakultet umetnosti

Popović, E. (2013): Holistički pristup u muzičkim aktivnostima, saopštenje na stručno-naučnom skupu sa međunarodnim učešćem Holistički pristupi u vaspitanju, 11. i 12. oktobar, Pirot: Visoka strukovna škola za obrazovanje vaspitača (zbornik u štampi)