Datum kreiranja: 30.05.2014.

Valentina Zlatanović - Marković

• Datum rođenja: 04.05.1970.
  • Mesto rođenja: Vranje

• Fakultet: Filozofski fakultet u Nišu, osnovne studije
  • Odsek / Grupa / Smer: Srpskohrvatski jezik i jugoslovenska književnost
  • Godina diplomiranja: 1995.

Monografija: "Duhovnost u delu Isidore Sekulić (Molitveni aspekti Isidorinog dela)", recenzent: dr Goran Maksimović: "U tihom pristaništu duhovnosti", Narodni muzej, Užice, 2013.

1. Običaji u selu Žapsko kod Vranja (Badnje veče, Božić, Spasovdan, Cveti, Vaskrs...), "Raskovnik", časopis za književnost i kulturu YU ISNN 0486-0187; godina XVII, broj 63-66; Beograd, 1991, str.31-34;

2. Zapisi sa terena o magijskim radnjama kao ritualnim postupcima odbrane,  zbornik radova: „Kazivanja o nečastivim silama“,  priređivač: dr Radenko Radenković, Prosveta, Niš, 1991,  str. 100;

3. „Jedan nesrećan čovek ne može biti pesnik“( Slovo o pesmi „Poeziju će svi pisati“ Branka Miljkovića), predgovor u zborniku „Između dva sveta“, Niš, 2012, str. 1-5.

Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 02 jun 2014 01:11