Naučne publikacije akademskog osoblja

Ukoliko želite, kartone naučnog osoblja ovog fakulteta možete da pogledate i na sajtu Elektronskog fakulteta.

Datum kreiranja: 13.01.2014.

Daniela Milović

Dodatne informacije

  • Lični podaci

  • Datum rođenja: 23.09.1970
  • Mesto rođenja: Niš
  • Obrazovanje

  • Fakultet: Elektronski
  • Odsek / Grupa / Smer: Telekomunikacije
  • Godina diplomiranja: 1995
  • Spisak publikacija

  • Monografije i poglavlja u monografijama:

    Udžbenička literatura


    Biswas Anjan, Milovic Daniela, Edwards Matthew, „Mathematical theory of dispersion-managed optical solitons“, 1st Edition., 2010, Springer Verlag, New York, NY. USA.  ISBN 978-3-642-10219-6, (М12),http://www.springer.com/physics/atomic,+molecular,+optical+%26+plasma+physics/book/978-3-642-10219-6


     

  • Radovi u časopisima sa IMPACT faktorom:

    Milovic Daniela M, Stefanovic Mihajlo C, Pokrajac Dragoljub M, “Stochastic approach for output SINR computation at SC diversity systems with correlated  Nakagami-m fading”, EUROPEAN TRANSACTIONS ON TELECOMMUNICATIONS, Associazione Elettrotecnica ed Elettronica Italiana, vol. 20, No. 5, pp. 482- 486, July 2009, ISSN: 1541-8251, (M22), http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ett.1367/abstract


    Kohl Russell, Milovic Daniela M, Zerrad Essaid, Biswas Anjan, “Soliton perturbation theory for dispersion-managed optical fibers”, JOURNAL OF  NONLINEAR OPTICAL PHYSICS & MATERIALS, World Scientific Publishing Co. Pte. Ltd., vol.18, No. 2, pp. 227-270, June 2009, Print ISSN: 0218-8635, Online ISSN: 1793-6624,(M23), http://www.worldscientific.com/doi/abs/10.1142/S0218863509004592


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, “Optical solitons in 1+2 dimensions with non-Kerr law nonlinearity”, EUROPEAN PHYSICAL JOURNAL-SPECIAL TOPICS, EDP  Sciences, vol. 173, pp. 81-86, June 2009, ISSN: 1951-6355, (M23)        http://link.springer.com/article/10.1140%2Fepjst%2Fe2009-01068-8


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, “Optical solitons in a power law media with       fourth order dispersion”, COMMUNICATIONS IN NONLINEAR SCIENCE AND         NUMERICAL SIMULATION, Elsevier BV, vol. 14, Issue 5, pp. 1834-1837, May       2009,   ISSN: 1007-5704, (M21),  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570408002682


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, “Travelling wave solutions of the non-linear      Schrodinger's equation in non-Kerr law media”, COMMUNICATIONS IN   NONLINEAR SCIENCE AND NUMERICAL SIMULATION, Elsevier BV, vol.14,  Issue. 5, pp. 1993-1998, May 2009, ISSN: 1007-5704, (M21), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570408001196


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, Ranasinghe Arjuna, “Solitary waves of Boussinesq equation in a power law media”, COMMUNICATIONS IN  NONLINEAR SCIENCE AND NUMERICAL SIMULATION, Elsevier BV, vol. 14, Issue. 11, pp. 3738-3742, March 2009, ISSN: 1007-5704, (M21), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570409001270


    Stefanovic Mihajlo C, Draca Dragan Lj, Panajotovic Aleksandra S, Milovic Daniela M,Individual and joint influence of second- and third-order dispersion on the transmission quality in the presence of coherent interference”, OPTIK, Elsevier   GmbH-Urban & Fischer Verlag, vol. 120, Issue 13, pp. 636-641, August 2009, ISSN: 0030-4026, (M23),http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0030402608000375


    Kohl Russell, Milovic Daniela M, Zerrad Essaid, Biswas Anjan, “Perturbation of   super-Gaussian optical solitons in dispersion-managed fibers”, MATHEMATICAL AND COMPUTER MODELLING, Pergamon, vol. 49, No. 7-8, pp. 1700-1709, 2009, ISSN: 0895-7177, (M22), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0895717708003531


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M,Topological Solitons of the Nonlinear Schrodinger's Equation with Fourth Order  Dispersion”, INTERNATIONAL JOURNAL OF THEORETICAL PHYSICS, Plenum US, vol. 48, Issue 4, pp. 1104-1109, April 2009, ISSN: 0020-7748, (M23), http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10773-008-9883-y


    Topkara Engin, Milovic Daniela M, Sarma Amarendra K, Majid Fayequa, Biswas Anjan, “A study of optical solitons with Kerr and power law nonlinearities by He's variational principle”, JOURNAL OF THE EUROPEAN OPTICAL SOCIETY- RAPID PUBLICATIONS, Еuropian optical society, vol. 4, December 2009, ISSN:1990-2573, (M23),https://www.jeos.org/index.php/jeos_rp/article/view/09050


    Kohl Russell, Milovic Daniela M, Zerrad Essaid, Biswas Anjan, “Optical Solitons by        He's Variational Principle in a Non-Kerr Law Media”, JOURNAL OF INFRARED   MILLIMETER AND TERAHERTZ WAVES, Springer, vol. 30, No. 5,    pp. 526-537,   2009, ISSN: 1866-6892(print version), ISSN: 1866-6906 (electronic version), (M23), http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10762-009-9467-9


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, Zerrad Essaid, “An exact solution for electromagnetic solitons in relativistic plasmas, PHYSICA SCRIPTA, Kungliga Vetenskapsakademien-Royal Swedish Academy of Sciences, vol. 81, No. 2, 4 pp., 2010, ISSN 0031-8949 (Print), ISSN 1402-4896 (Online), (M22), http://iopscience.iop.org/1402-4896/81/2/025506/


    Biswas Anjan, Watson James E Jr, Cleary Carl, Milovic Daniela M, “Optical Solitons with Higher Order Dispersion in a Log Law Media”, JOURNAL OF INFRARED MILLIMETER AND TERAHERTZ WAVES, Springer, vol. 31, No. 9, pp. 1057-1062, 2010, ISSN: 1866-6892(print version), ISSN: 1866-6906 (electronic version),  (M23), http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10762-010-9683-3


    Biswas Anjan, Moran Allison, Milovic Daniela M, Majid Fayequa, Biswas Keka C, “An exact solution for the modified nonlinear Schrodinger's equation for Davydov solitons in alpha-helix proteins”, MATHEMATICAL BIOSCIENCES, National Association of Corrosion Engineers, vol. 227, No. 1, pp. 68-71, 2010, ISSN: 0025-5564,   (M22),  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0025556410001045


    Biswas Anjan, Cleary Carl, Watson James E Jr, Milovic Daniela M,Optical soliton perturbation with time-dependent coefficients in a log law media”, APPLIED MATHEMATICS AND COMPUTATION, Elsevier Inc., vol. 217, No. 6, pp. 2891-  2894, 2010, ISSN: 0096-3003, (M21), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0096300310007770


    Atif Sami, Milovic Daniela M, Biswas Anjan, “1-Soliton solution of the complex   KdV    equation in plasmas with power law nonlinearity and time-dependent    coefficients”, APPLIED MATHEMATICS AND COMPUTATION, Elsevier Inc.,  vol. 217, No. 4, pp. 1785-1789, 2010, ISSN: 0096-3003, (M21), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0096300310001931


    Biswas Anjan, Petkovic Marko D, Milovic Daniela M,Topological exact soliton   solution of the power law KdV equation”, APPLIED MATHEMATICS AND COMPUTATION, Elsevier Inc., vol. 217, No. 4, pp. 1780-1784, 2010, ISSN: 0096-3003, (M21),     http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0096300309010364


    Green Patrice, Milovic Daniela M, Sarma Amarendra K, Lott Dawn A, Biswas      Anjan, “Dynamics of Super-Sech Solitons in Optical Fibers”, JOURNAL OF    NONLINEAR OPTICAL PHYSICS & MATERIALS, World Scientific Publishing Co. Pte. Ltd., vol. 19, No. 2, pp. 339-370, 2010, Print ISSN: 0218-8635, Online ISSN: 1793-6624 ,  (M23), http://www.worldscientific.com/doi/abs/10.1142/S0218863510005145


    Topkara Engin, Milovic Daniela M, Sarma Amarendra K, Zerrad Essaid, Biswas    Anjan, “Optical solitons with non-Kerr law nonlinearity and inter-modal dispersion with time-dependent coefficients”, COMMUNICATIONS IN NONLINEAR SCIENCE AND NUMERICAL SIMULATION, Elsevier BV, vol. 15, Issue. 9, pp. 2320-2330, 2010, ISSN: 1007-5704, (M21),        http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570409005048


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M,Bright and dark solitons of the generalized nonlinear Schrodinger's equation”, COMMUNICATIONS IN NONLINEAR  SCIENCE AND NUMERICAL SIMULATION, Elsevier BV, vol. 15, Issue. 6, pp.1473-1484, 2010, ISSN: 1007-5704, (M21), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570409003608


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M,Optical solitons with log-law nonlinearity”, COMMUNICATIONS IN NONLINEAR SCIENCE AND NUMERICAL    SIMULATION, Elsevier BV, vol. 15, Issue. 12, pp. 3763-3767, 2010, ISSN: 1007-5704, (M21), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570410000523


    Biswas Anjan, Petkovic Marko D, Milovic Daniela M,Topological and non-topological exact soliton solution of the power law KdV equation”,   COMMUNICATIONS IN NONLINEAR SCIENCE AND NUMERICAL  SIMULATION, Elsevier BV, vol. 15, Issue. 11, pp. 3263-3269, 2010, ISSN: 1007- 5704,  (M21), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570409006273


    Green Patrice, Milovic Daniela M, Lott Dawn A, Biswas Anjan, “Optical Solitons with Higher Order Dispersion by Semi-inverse Variational Principle”, PROGRESS  IN  ELECTROMAGNETICS RESEARCH-PIER, EMW Publishing, vol. 102, pp.337- 350, 2010, ISSN: 1070-4698, E-ISSN: 1559-8985, (M21), http://www.jpier.org/PIER/pier.php?paper=10011910


    Al Bastami Anas, Belic Milivoj R, Milovic Daniela M, Petrovic Nikola Z,   “Analytical chirped solutions to the (3+1)-dimensional Gross-Pitaevskii equation for  various diffraction and potential functions”, PHYSICAL REVIEW E, American Physical  Society, vol. 84, No. 1, 2011, ISSN 1550-2376 (online), 1539-3755 (print), (M21),http://pre.aps.org/abstract/PRE/v84/i1/e016606


    Triki Houria, Milovic Daniela M, Hayat Tasawar, Aldossary Omar M, Biswas Anjan, “Topological Soliton Solutions of (2+1)-dimensional KdV Equation with  Power Law Nonlinearity and Time-dependent Coefficients”, INTERNATIONAL JOURNAL OF NONLINEAR SCIENCES AND NUMERICAL SIMULATION, Freund Publishing House, Ltd., vol. 12, No. 1-8, pp. 35-43, 2011, ISSN: 1565-1339, (M21),http://www.degruyter.com/view/j/ijnsns.2012.12.issue-1-8/ijnsns.2011.040/ijnsns.2011.040.xml


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M,Chiral solitons with Bohm potential by He's variational principle”, PHYSICS OF ATOMIC NUCLEI, MAIK Nauka – Interperiodica,  vol. 74, No. 5, pp. 755-757, 2011, ISSN: 1063-7788, (M23), http://link.springer.com/article/10.1134%2FS1063778811050048


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, Milic Dejan N, “Solitons in Alpha-Helix  Proteins by He's Variational Principle”, INTERNATIONAL JOURNAL OF BIOMATHEMATICS, World Scientific Publishing Co., vol. 4, No. 4, pp. 423-429,    December 2011, Print ISSN: 1793-5245, Online ISSN: 1793-7159, (M23), http://www.worldscientific.com/doi/abs/10.1142/S1793524511001325


    Girgis Laila, Milovic Daniela M, Konar Swapan, Yildirim Ahmet, Jafari Hossein,   Biswas Anjan,  “Optical Gaussons in Birefringent Fibers and DWDM Systems with  Inter-Modal Dispersion”, ROMANIAN REPORTS IN PHYSICS, Editura    Academiei  Romane - Publishing House of the Romanian Academy, vol. 64, No. 3, pp. 663-671,   2012, Online ISSN: 1841-8759, (M23),   http://www.rrp.infim.ro/2012_64_3/art01Girgis.pdf


    Girgis Laila, Khan Kaisar R, Milovic Daniela M, Crutcher Sihon H, Konar Swapan,  Biswas Anjan, “Adiabatic phase variation for optical Gaussons, OPTICS AND    LASER TECHNOLOGY, Elsevier Ltd., vol. 44, No. 5, pp. 1219-1222, ISSN: 0030-  3992, (M22), http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0030399212000084


    Biswas Anjan, Fessak Megan, Johnson Stephen, Beatrice Siercke, Milovic Daniela  M, Jovanoski Zlatko, Kohl Russell, Majid Fayequa, “Optical soliton perturbation in  non-Kerr law media: Traveling wave solution”, OPTICS AND LASER TECHNOLOGY, Elsevier Ltd., vol. 44, No. 1, pp. 263-268, 2012, ISSN: 0030-3992, (M22),http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0030399211001903


    Girgis Laila, Milovic Daniela M, Hayat Tasawar, Aldossary Omar M, Biswas  Anjan, “Optical soliton perturbation with log law nonlinearity”, OPTICA APPLICATA, Oficyna Wydawnicza Politechniki Wroclawskiej, vol. 42, No. 3, pp. 447-454, 2012, ISSN: 0078-5466 (print), ISSN: 1899-7015 (online), (M23), http://www.if.pwr.wroc.pl/~optappl/pdf/2012/no3/optappl_4203p447.pdf


    Ebadi Ghodrat, Mojaver Aida, Milovic Daniela M, Johnson Stephen, Biswas Anjan, “Solitons and other solutions to the quantum Zakharov-Kuznetsov equation”, ASTROPHYSICS AND SPACE SCIENCE, Springer-Verlag Dordrecht, vol. 341, No. 2, pp.507-513, 2012, ISSN: 0004-640X, (M22), http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10509-012-1072-z


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, Savescu Michelle, Mahmood Mohammad F,  Khan   Kaisar R, Kohl Russell, “Optical Soliton Perturbation in Nanofibers with   Improved  Nonlinear Schrodinger's Equation by Semi-Inverse Variational Principle”, JOURNAL     OF NONLINEAR OPTICAL PHYSICS & MATERIALS, World Scientific Publishing Co. Pte. Ltd., vol. 21, No. 4, 2012, Print ISSN: 0218-8635 , Online ISSN: 1793-6624, (M23), http://www.worldscientific.com/doi/abs/10.1142/S0218863512500543


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, Kohl Russell, “Optical soliton perturbation in a  log-law medium with full nonlinearity by He's semi-inverse variational principle”,  INVERSE PROBLEMS IN SCIENCE AND ENGINEERING, Taylor & Francis Ltd., vol. 20, No. 2, pp. 227-232, March 2012, ISSN: 1741-5977 (print), ISSN: 1741-5985  (online), (M22), http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/17415977.2011.603088#.Uhsten97NSM


    Biswas Anjan, Milovic Daniela M, Kumar S, Yildirim Ahmet, “Perturbation of  shallow water waves by semi-inverse variational principle”, INDIAN JOURNAL OF PHYSICS, Springer, vol. 87, No. 6, pp. 567-569, June 2013, ISSN: 0973-1458, (M21), http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs12648-013-0271-y


    Radosavljevic Ana, Gligoric Goran, Maluckov Aleksandra A, Stepic Milutin S,  Milovic Daniela, “Light propagation management by disorder and nonlinearity in  one-dimensional photonic lattices”, JOURNAL OF THE OPTICAL SOCIETY OF AMERICA B-OPTICAL PHYSICS, Optical Society of America, vol. 30, No. 8, pp.2340-2347, August 2013, ISSN: 0740-3224 (print), ISSN: 1520-8540 (online), (M21), http://www.opticsinfobase.org/josab/abstract.cfm?uri=josab-30-8-2340


    Zoran Peric, Daniela Milovic, “2D constellation design based on geometric Z2 lattice and polar quantization of circularly symmetric sources”, accepted for publication in FACTA UNIVERSITATIS Series: Electronics and Energetics, vol. 26, No. 1, April 2013, pp. 47-52, (М24), DOI: 10.2298/FUEE1301047P




     

  • Radovi u ostalim časopisima:

    Daniela Milovic M, Anjan Biswas, “Bright and Dark Solitons in Optical Fibers with Parabolic Law Nonlinearity”, SERBIAN JOURNAL OF ELECTRICAL ENGINEERING,Volume 10, Issue 3, Pages: 365-370, (М53), doi:10.2298/SJEE130824009M

  • Radovi na naučnim skupovima međunarodnog značaja:

    Panajotovic Aleksandra S, Stefanovic Mihajlo C, Draca Dragan Lj, Milovic Daniela M, Sekulovic Nikola M,  “Effects of Rician Fading, Branch Correlation and   Interference Number on SC System Performance”, TELSIKS 2009, VOLS 1 AND 2,  vol.1 , br. , str. 603-606 (M33)


    Aleksandra Panajotović, Mihajlo Stefanović, Dragan Drača, Daniela Milović,   Nikola    Sekulović, Dušan Stefanović, “Influence of Cochannel Interference on SC    Diversity System over Rician Fading”, XLIV International Scientific Conference   on Information, Communication and Energy Systems and Technologies - ICEST  2009, Veliko Trnovo, Bulgaria, 25-27 June 2009, Proceedings of papers, vol. 1,   pp.79-81, ISBN 978-954-438-796-9. (M33)


    3. Anjan Biswas, Carl Cleary, James E. Watson Jr., Daniela Milović, Dejan Milić,   “Optical soliton perturbation with time-dependent coefficients in a log law media,  F5, X triennial international SAUM conference on systems, automatic control and  measurements”, SAUM 2010, Proceedings, pp. 118-121, Niš, Serbia, November 10-12, 2010, ISBN: 978-86-6125-020-0. (M33)

  • Radovi na domaćim naučnim skupovima:

    Aleksandra M. Cvetković, Jelena A. Anastasov, Mihajlo Č. Stefanović, Daniela Milović, Boško Radovanović, „Verovatnoća prekida relejnog sistema u prisustvu Nakagami-m fedinga i interferencije na prijemu“, YUINFO 2012, Zbornik online, str. 59, Kopaonik, Srbija, 29. 02 – 03. mart 2012. (M63)http://www.e-drustvo.org/proceedings/YuInfo2012/html/pdf/486.pdf

Poslednji put izmenjeno utorak, 14 januar 2014 11:13