Datum kreiranja: 13.05.2021.

Jefimija Kocić

• Datum rođenja: 14.08.1992.

• Fakultet: Fakultet umetnosti Niš, Fakultet primenjenih umetnosti Beograd
  • Godina diplomiranja: diplomirala 2014, doktorirala 2019.godine

Dević S. i Kocić J. (2020): Aspekt prolaznosti. Knjiga apstrakata sa Osmog nacionalnog naučnog skupa sa međunarodnim učešćem Balkan Art Forum 2020: Umetnosti i kultura danas: Inovativni pristupi u umetnosti, Niš, Fakultet umetnosti, str. 24. ISBN 978-86-85239-74-8

Samostalne izložbe:

-2019, Zagreb, Hrvatska, Galerija „Crta“, „Vila Rosa- ilustrovana interaktivna knjiga“
    -2019, Кosovska Mitrovica, Galerija Fakulteta umetnosti, „Dipl...people- plakati“
    -2018, Trogir, Hrvatska, ”Oko deset!” - crteži i slike, Muzej grada Trogira

Samostalne izložbe:

-2020, Beograd, Srbija, Galerija Doma kulture Studentski grad, ”Transakciona analiza” (zajednička izložba sa mr Sanjom Dević)

-2019, Apatin, Srbija, Galerija „Meander“, „Aspekt prolaznosti“ (zajednička izložba sa mr Sanjom Dević)

-2019, Rakovica, Srbija, Galerija Centra za kulturu Rakovica, „Demokrntija za sve“

-2019, Кnjaževac, Srbija, Galerija Doma kulture Кnjaževac, „Vila Rosa- ilustrovana interaktivna knjiga"

-2018, Smederevska Palanka, Srbija, Galerija “Dušan Starčević”

-2018, Beograd, Srbija, ”Vila Rosa- ilustrovana interaktivna knjiga”, doktorski umetnički projekat, Galerija Grafički dizajn (zgrada Rektorata)

-2018, Кučevo, Srbija, Crteži i slike, Galerija savremene umetnosti

-2018, Ćuprija, Srbija, “Hleb naš nasušni”- ilustracije, Galerija Muzeja ”Horeum Margi-Ravno”

-2017, Beograd, Srbija, ”Magna Mater- poglavlje dvadeset prvo”, Galerija Grafički kolektiv

-2016, Pančevo, Srbija, instalacija ”Pavlovljeva deca”, Galerija Savremene umetnosti Pančevo

-2016, Velika Plana, Srbija, izložba grafika, Centar za kulturu ”Masuka”

-2015, Beograd, Srbija, ”Magna Mater- poglavlje dvadeset prvo”, Noćna galerija Petak

2020. Nagrada na 16. Svetosavskom sajmu knjiga u Nišu, za ilustracije knjige ”Pričaj mi, molim te” autora Vere Cvetanović

2020. Finalista internacionalnog konkursa „Merlinka“ – kalendar za 2020.godinu

2019. Finalista PrisMA ART PRIZE, Italija

2019. Nagrada za inovativnost u ilustraciji u obliku QR kodova za knjigu „Vila Rosa“, „Bookill fest”

2017. Nagrada Gordanin trag za sveobuhvatno stvaralaštvo, festival "Gordana Brajović", Aleksinac 2017.

Poslednji put izmenjeno četvrtak, 13 maj 2021 11:50