Datum kreiranja: 23.12.2013.

Bisera Veljković

• Datum rođenja: 11.09.1975.
  • Mesto rođenja: Sarajevo

• Fakultet: Fakultet umetnosti Priština
  • Odsek / Grupa / Smer: muzički - klavir
  • Godina diplomiranja: 2000. 2008.

NIMUS, Solistički nastup sa kamernim orkestrom "Amoroso", dirigent: mr Rade Pejčić, program: Bach koncert g-moll
    Svečana sala Niškog simfonijskog orkestra, oktobar 2013.

Zadužbina Ilije M. Kolarca, "D- Art" kvartet pijanistkinja; simfonijske poeme za dva klavira; Bisera Veljković, Dragana Djordjević, Jelena Deljanin- Aleksić, Ana Acimović; program: F. List Mazepa op.6, Prelidi br. 3
    Velika dvorana Zadužbine Ilije M. Kolarca, Beograd, 2013.

NIMUS, jedan od solista u izvođenju vokalno-instrumentalnog dela " Svadba" Igora Stravinskog, za hor, 4 klavira i perkusije; dirigent: dr Suzana Kostić,
    Svečana sala Niškog simfonijskog orkestra, novembar 2012.

NIMUS; VEČE LISTA, "D-Art" kvartet pijanistkinja; Bisera Veljković, Dragana Djordjević, Ana Acimović, Jelena Deljanin-Aleksić; simfonijske poeme za dva klavira, program: F.Liszt Mazeppa op.6 , Prelidi br.3
    Koncertno-izložbeni prostor Fakulteta umetnosti Niš, novembar 2011.

IHS, jedan od solista u izvođenju vokalno-instrumentalog dela Igora Stravinskog " Svadba", za hor, 4 klavira i perkusije; dirigent: dr Suzana Kostić
    Letnja pozornica, Niš, 2010.

Celovečernji koncert: "D-Art" klavirski duo; Bisera Veljković i Dragana Djordjević, ''Romantični valceri", program: Grig, Verdi, Brams, Čajkovski.
    Kulturni centar Vrnjačke Banje, Zamak kulture, avgust 2014.
    Dom kulture Pirot, decembar 2014.

KONCERTNA SEZONA 2014, Celovečernji koncert, "Romantična solo pesma", program: R. Šuman - ciklus pesama "Ljubav i život žene", Dvoržak - ciklus "Ciganske melodije", klavirska saradnja: Bisera Veljković, sopran: Katarina Simonović Ivanković,
    Koncertno-izložbeni prostor Fakulteta umetnosti Niš, jun 2014.
    Kulturni centar Vrnjačke Banje, Zamak kulture, oktobar 2014.

LEDAMUS, Celovečernji koncert, program: A. Vivaldi, Concerto G-dur, Glorija; kamerni orkestar "Amoroso", čembalo: Bisera Veljković, sopran: Nada Jovanović, sopran: Dragana Mitić, dirigent:mr Zoran Stanisavljević; Narodno pozorište Leskovac, jun 2014.

KONCERTNA SEZONA 2014, Celovečernji koncert, trio "Perla", program: Čajkovski, C. Kjui, Debisi, Pjacola... klavir: Bisera Veljković, violina: Ljiljana Kitić, violončelo: Nataša Palić
    Koncertno-izložbeni prostor Fakulteta umetnosti Niš, april 2014.

Solistički koncert sa kamernim orkestrom "Amoroso", program: Bah koncert g-moll, kavir: Bisera Veljković, dirigent: mr Rade Pejčić; Svečana sala Skupštine grada Leskovca, oktobar 2013.

Celovečernji koncert, "150 godina od rođenja Kloda Debisija", trio " Perla", program: klavirski trio Debisi; klavir: Bisera Veljković, violina: Ljiljana Kitić, violončelo: Nataša Palić.
    Svečana sala Niškog simfonijskog orkestra, decembar 2012.
    Dom kulture Pirot, novembar 2012.

NIMUS, jedan od solista u izvođenju vokalno-instrumentalog dela "Svadba" za hor, 4 klavira i perkusije I. Stravinskog; klaviri: Bisera Veljković, Dragana Djordjević, Ana Acimović, Milica Micić; dirigent: dr Suzana Kostić.
    Svečana sala Niškog simfonijskog orkestra, novembar 2012.

Celovečernji koncert, klavir - viola, program: K.M.Veber, M.Bruh, Šubert.. klavirska saradnja: Bisera Veljković, viola: Vladan Veljković.
    Aleksinac, Galerija 2, jun 2009.
    Vranje, Galerija Narodnog muzeja, jun 2009.
    Niš, Sala Fakulteta umetnosti, jun 2009.

Solistički koncert, program: Bah- orguljski preludijum i fuga, Metner- Sonata a- moll, Šopen- nokturno op.27 br.1, Brams - 7 fantazija op. 116.
    Vranje, Galerija Narodnog muzeja, april 2008.

Solistički koncert, program: Bah - orguljski preludijum i fuga, Metner - Sonata a -moll, Šopen - nokturno, Brams - fantazije op. 116
    Prokuplje, Narodni muzej, april 2008.

Solistički koncert, program: Bah- orguljski preludijum i fuga, Metner - "Reminiscence" a-moll, Brams 7 fantazija op. 116
    Koncertno-izložbeni prostor Fakulteta umetnosti Niš, 23.april 2008.

Diploma za ostvarene pedagoške rezultate na I međunarodnom studentskom takmičenju komplementarnog klavira, Niš, maj 2013.

Diploma za ostvarene pedagoške rezultate na II međunarodnom studentskom takmičenju komplementarnog klavira, Niš, maj 2014.

Poslednji put izmenjeno četvrtak, 29 januar 2015 19:07