Datum kreiranja: 21.12.2023.

Nikola Komatović

• Datum rođenja: 23.01.1989.
  • Mesto rođenja: Beograd

• Fakultet: Univerzitet muzike i izvođačkih umetnosti Beč
  • Odsek / Grupa / Smer: Muzička teorija (doktorat)
  • Godina diplomiranja: 2018.

Nikola Komatović, “How did archaic become avant-garde? The case of Ljubica Marić (1909-2003)”, Contemporary Music Review 40, 2021, 681–698.

Nikola Komatović, “Do you recognize a callsign? Some ideas toward the reconciliation of historical contextualization and modern analytical approaches in the perception of octatonic collections”, Music and space : theoretical and analytical perspectives, urednici Jelena Mihajlović Marković, Ivana Ilić i Miloš Zatkalik. Beograd: Fakultet muzičke umetnosti, 2021, 132–141.

Nikola Komatović, “Catel's compromise: You have won your right to be deceived”, Musica movet: ludus, affectus, corpus, urednici Milena Medić, Gesine Schröder, Svetislav Božić, Sanda Topić Dodik i Ira Krajišnik Prodanov. Beograd: Fakultet muzičke umetnosti, 2019, 119–26.

Nikola Komatović, “My Symphony Does (Not) Speak German! A Possible Perception of the National Element in César Franck’s Symphony in D Minor”, The Sound Ambiguity 5, urednici Andrzej Tuchowski, Katarzyna Bartos, Joanna Kołodziejska, Aleksandra Machura, Karolina Pawlik i Mateusz Winsław. Wroclaw: Karol Lipinski Academy of Music, 2018, 25–33.

Nikola Komatović, “Paths of tonality lead to… what?”, Sound Ambiguity 3, urednici Anna Granat – Janki, Katarzyna Bartos, Јoanna Kołodzejska i Urszula Koza. Wroclaw: Karol Lipinski Academy of Music 2016, 97–105.

Vladica Mikićević, Vladan Gecin, Nikola Komatović, “Escalator to Parnassus“, Series Musicologica Balcanica 3, 2022, 158–169.

Nikola Komatović, “The Context(s) of Tonality/Tonalities”, Contextuality of Musicology: What, How, Why and Because, urednici Tijana Popović Mlađenović, Ana Stefanović, Radoš Mitrović i Vesna Mikić. Beograd, Fakultet muzičke umetnosti, 2020, 311–318.

Nikola Komatović, “Octatonic ambiguities”, Musical Representations of East and West, 2020, 45–52.

Nikola Komatović, “The composer whom analysts love(d) to hate. Exemplarische Untersuchungen zu spättonalen Phänomenen im Werk César Francks“, Gegliederte Zeit, 2020, 148–160.

Никола Коматович, “Славянский марш. Сравнение методологии обучения теоретическим предметам в Московской консерватории и в Белградской музыкальной академии в послевоенный период”, Московская консерватория в прошлом, настоящем и будущем, 2018, 256–261.

• „Transfer srednjeevropskih muzičkih teorija u Kinu“, stipendija fondacije UniNet iz Beča (2013–16) - projekat.

• Stipendija američkog Društva teoretičara (SMT) za učešće na godišnjem kongresu 2020. godine.

Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 25 decembar 2023 19:04