Naučne publikacije akademskog osoblja
Datum kreiranja: 01.11.2013.

Anđela Bratić

Dodatne informacije

  • Lični podaci

  • Datum rođenja: 02.11.1980
  • Mesto rođenja: Nis
  • Obrazovanje

  • Fakultet: Fakultet muzicke umetnosi, Beograd, Hochschule für Musik, Johannes Gutenberg Univerzitet, Mainz, Deutschland
  • Odsek / Grupa / Smer: Muzika, flautista izvodjač
  • Godina diplomiranja: 2002 Beograd, 2007 Mainz
  • Spisak publikacija

  • Koncertne / izložbene aktivnosti međunarodnog značaja:

    Solistički koncert sa Crnogorskim simfonijskim orkestrom, dirigent: M.Injac, program: V.A.Mocart-Koncert G-dur, KV 313;Kraljevsko pozoriste na Cetinju, Crna Gora, mart 2003.god.


    Festival NIMUS, resital sa pijanistkinjom I.Milenovom, program: V.A.Mocart-Andante i Rondo, A.Honeger-Igra Koze, F.Pulank-Sonata, A.Grgin-Kapričo, G.Fore-Fantazija; Sala Niškog simfonijskog orkestra, oktobar, 2003.god.


    Solistički koncert sa Akademskim kamernim orkestrom (SKC), dirigent: M.Injac,program: A.Vivaldi-Koncert G-dur, op.10,br.4, M.Mladenović-Priča sa Nišave; Dvorana Univerziteta u Gracu, Austrija, jun, 2005.god.


    Resital sa pijanistkinjom M.Olikainen, program: J.S.Bah-Sonata h-mol, F.Gober-Sonata br.2, R.Mučinski-Tri solo preludijuma op.18, P.Hindemit-Sonata; Katolička crkva, Majnc, Nemačka, jun, 2006.god.


    Resital sa pijanistkinjom E.Votanopolou, program: M.Blavet-Sonata La Vibrej, F.Kulau-Introdukcija i Rondo, J.S:Bah-Sonata E-dur, P.Hindemit-Sonata; Kulturni centar Sv.Stefanos, Atina, Grčka, maj, 2007.god.


    Resital sa pijanistkinjom M.Olikainen i čembalistom D.Tepša, program: J.M.Lekler-Sonata op 9,br.7,,L.v.Betoven-Serenada op.8, F.Šubert-Introdukcija i varijacije na temu uvelo cveće, V.Piston-Sonata; Sala Visoke škole za muziku, Majnc, Nemačka, oktobar, 2007.god.


    Resital sa pijanistom V.Miloševićem, program: F.Pulank-Sonata, K.Babić-Dijalog, F.Šuber-Introdukcija i varijacije op.160, A.Vujić-Iz istočne Srbije, F.Borne-Karmen fantazija; Srpski kulturni centar u Parizu, Francuska, januar, 2009.god.


    Festival "Spektrum", resital sa pijanistom B.Mladenovićem, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", C.Frank-Sonata, F.Borne-Karmen fantazija, B.Mladenović-Tango; Dvorana "Križanke", Ljubljana, Slovenija, april, 2009-god.


    Festival "Dani muzike", resital sa pijanistom V.Domazetovićem; program: J.S.Bah-Sonata g-mol, R.Mučinski-Tri preludijuma, R.Šuman-Tri Romanse, F.Borne-Karmen fantazija; Crkva Sv.Jeronima, Herceg Novi, Crna Gora, jul, 2009.god.


    Festival "Barski Ljetopis", resital sa pijanistom V.Domazetovićem; program: J.S.Bah-Sonata g-mol, R.Mučinski-Tri preludijuma, F.Borne-Karmen fantazija; Dvorac Kralja Nikole,Bar, Crna Gora, jul, 2009.god.


    Festival "Espressivo", resital sa pijanistom V.Domazetovićem; program: J.S.Bah-Sonata g-mol, R.Mučinski-Tri preludijuma, F.Borne-Karmen fantazija; Narodna biblioteka "Đurđe Crnojević", Cetinje, Crna Gora, avgust, 2009.god.


    Turneja sa "Mocarteum" operskim orkestrom iz Salcburga, dirigent: T.Moriuči, program: D.Čimaroza-Opera "Tajni brak", 12 izvođenja po gradovima Austrije i Nemače, januar, 2010.god.


    Internacionalni festival "Konstantinus", koncert sa triom "Masala", program: J.Hajdn-Trio D-dur, K.M.v. Veber- Trio g-mol, A.Pijacola-Ave Maria, Olivion; Sinagoga, Niš, jun, 2010.god.


    Festival NIMUS, Solistički koncert sa Kamernim orkestrom "Imperio", dirigent: Z.Stanisavljević, solisti: A.Igić-flauta, J.Bogosavljević-violina, I.Aleksić-violina, program: J.S.Bah-Brandenburški koncerti br.3 i br.5; Sala Svetosavskog doma, Niš, novembar, 2010.god.


    39.Svetska Konvencija flautista, Resital sa pijanistom G.Sančezom, program: V.Milanković-Nokturno, P.Konjović-Satirova svirala, K.Babić-Dijalog, A.Grgin-Kapročo, A.Vujić-Iz istočne Srbije, B.Mladenović-Tango; Kongresni centar, Šarlot, Severna Karolina,SAD, avgust 2011.god.


    Resital sa pijanistkinjom D.Đorđević, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", F.Pulank-Sonata, K.Babić-Dijalog, F.Borne-Karmen fantazija; Sala muzičke škole, Kardica, Grčka, maj, 2011.god.


    Resital sa pijanistkinjom D.Đorđević, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", F.Pulank-Sonata, K.Babić-Dijalog, F.Borne-Karmen fantazija; Kuturni centar, Mousaki, Grčka, maj, 2011.god.


    Solistički koncert sa Kamernim okestrom "Virtuozi iz Praga", dirigent: O.Vlček, program: K.Štamic-Koncert G-dur, Katolička crkva, Kutna Hora, Čehoslovačka Republika, septembar, 2011.god.


    Solistički koncert sa Simfonijskim orkestrom Ho Ši Min-a, dirigent: N.An Son, program: V.A.Mocart-Koncert D-dur, KV 314, Nacionalni teatar Ho Ši Min-a, Vijetnam, mart, 2012.god.


    Solistički koncert sa orkestrom Fakulteta umetnosti, dirigent: M.Injac, program: T.Baird-Svita, A.Pijacola-Esqualo, Kiša iznad Santjaga,E.Morikone-Gabrijelova oboa, Kjus-Amurski valovi, Teatar "Žukovski", Moskva, Rusija, maj, 2012.god.


    Resital sa pijanistkinjom A.Emiri, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone, R.Šuman-Tri Romanse op.94, G.Fore-Fantazija, F.Gober-Siciliano i madrigal, F.Borne-Karmen fantazija, Teatar "Toldi Mozi", Budimpešta, Mađarska, maj, 2012.god.


    Resital sa pijanistkinjom A.Emiri, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone, R.Šuman-Tri Romanse op.94, G.Fore-Fantazija, F.Gober-Siciliano i madrigal, F.Borne-Karmen fantazija; Auditorio Kamara, Ragusa, Italija, maj, 2012.god.


    Festival "Under the full Moon", resital sa pijanistkinjom, D.Đorđević, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", F.Gober-Siciliano i Madrigal, G.Fore-Fantazija, G.Bričaldi-Karneval u Veneciji, Kardica,Grčka, avgust, 2012.god.


    Međunarodni festival kamerne muzike, resital sa gitaristom M.Mitićem, program: J.S.Bah-Sonata C-dur, A.Diabeli-Tri komada, G.Fore-Pavana, Č.Mačado-Brazilski komadi, A.Pijacola-Istorija tanga; Dvorac Kralja Nikole, Nikšić, Crna Gora, septembar, 2012.god.


    Koncert sa duvačkim kvintetom "Niški solisti", program: F.Danci-Kvintet F-dur, Kvintet-B-dur, A.Roseti-Kvintet, B.Radojević-Tri srpske igre; Daut Pašim Amam, Skoplje, Republika Makedonija, oktobar, 2012.god.


    Turneja sa festivalskim simfonijskim orkestrom "Štraus", dirigent: S.Simeonov, K.Nikson, program: J.Štraus-Valceri i polke, Filmska muzika-Bernštajn, Morikone,Vilijams,Miler,Mancini,Maskanji, 17 koncerata po gradovima Španije, dec., 2012-januar, 2013.god.


    Festival "Sarajevska zima", resital sa B.Mladenovićem, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", C.Frank-Sonata, F.Borne-Karmen fantazija, Bošnjački institut, Sarajevo, BiH, mart, 2013.god.


    Resital sa pijanistkinjom A.Emiri,program: J.S.Bah-Sonata g-mol, F,Pulank-Sonata, F.Šubert-Sonata "Arpeđone", F.Borne-Karmen fantazija; Dvorana Skupštine grada, Pulja,Italija, jun, 2013.god.


    Resital sa pijanistkinjom Hjorin Kim; program: W.A.Mocar-Andante i Rondo, F.Dopler-Mađarska fantazija, F.Šubert-Sonata, G.Fore-Fantazija; Internacionalni muzički kamp Seul, Južna Koreja, avgust, 2013.god.


    Solistički koncert sa orkestrom "Simfonieta Sofija",dirigent: Svilen Simeonov, program-Ž.Iber - Koncert za flautu i orkestar, Opštinski kulturni institut "Nadežda",Sofija, septembar, 2013.god


    NIMUS,Koncert sa duvačkim kvintetom "Niški solisti",Program- Ž.Iber -Tri komada, F.Pulank- Sekstet op.100, K.Debisi-Dečiji kutak, NSO, 2013


    Resital sa pijanistkinjom Jasnom Popović; program: A.Grgin-Mala priča, B.Mladenović-Tango,K.Babić-Dijalog,F.Borne-Karmen fantazija, S.Barber-Kancona,J.Vilijams-Tema i Jevrejski grad iz "Šindlerove liste", Kenedi centar, Vašington, SAD, septembar 2013. god.


    Resital sa pijanistkinjom Laurom Noćiero, program:K.Debisi-6 Antičkih epigrafa, G.Verdi-Traviata fantazija,F.Šubert-Tri pesme, F.Borne-Karmen fantazija,Centar za kulturu,Pozzallo,Italija, septembar 2013. god.


    Resital sa pijanistkinjom Laurom Noćiero, program: F.Pulank-Sonata, K.Debisi-6 Antičkih epigrafa, G.Verdi-Traviata fantazija, F.Šubert-Tri pesme, F.Borne-Karmen fantazija; Narodni muzej, Kosenca, Italija, oktobar, 2013.god.


    Resital sa pijanistkinjom Laurom Noćiero, program: F.Pulank-Sonata, K.Debisi-6 Antičkih epigrafa, G.Verdi-Traviata fantazija, F.Šubert-Tri pesme, F.Borne-Karmen fantazija; Auditorium Certosa Cantu, Pavia, Italija, septembar, 2013.god.


    Resital sa pijanistkinjom Rika Fukuda (Japan), program: A.Nakata-Song of early Spring, B.Mladenović-Tango,J.Ruter-Antička svita,M:Miyagi-The Sea of Spring time,A.Vujić-Valcer,F.Borne-Karmen fantazija,Music salon Esprit,Tokio,Japan, maj 2014. god.


    Resital sa pijanistkinjom L.Nochiero,program:J.Ruter-Antička svita, F.Poulenc-Sonata, F.Schubert- Izbor pesama:Gute Nacht,Lindenbaum,Staendchen,F.Borne-Karmen fantazija,Katedrala Sant Marti de Empuries,Španija, jul, 2014.god. 


    Resital sa pijanistkinjom L.Nochiero,program:J.Ruter-Antička svita, F.Poulenc-Sonata, F.Schubert- Izbor pesama:Gute Nacht,Lindenbaum,Staendchen,F.Borne-Karmen fantazija,Villa Vigoni- Komo Jezero,Italija, jul, 2014.god.


    Resital sa pijanistkinjom L.Nochiero,program:J.Ruter-Antička svita, F.Poulenc-Sonata, F.Schubert- Izbor pesama:Gute Nacht,Lindenbaum,Staendchen,F.Borne-Karmen fantazija,Teatar "M.Eminescu",Orawitza,Rumunija, avgust, 2014.god.


    Resital sa kamernim trijom "Masala", program:C.Machado-Popularna brazilska muzika,E.Francini-La vi llegar,M.Mores-La callesita,H.Varela-El 58,A.Pijacola-Oblivion,Ave Maria,Libertango,B.Mladenović-Tango,C.Gardel-Tango "Por Una Cabeza", Festsaal Amthaus, Beč, septembar 2014. god.


    Koncert sa kamernim orkestrom "La Simfonieta", program: A.Vivaldi-Koncert "Cardelino" D-dur, A.Vivaldi-Koncert za dve falute C-dur, Castelo di Udine,Italija, oktobar 2014.god.


    Koncert sa kamernim orkestrom "La Simfonieta", program: A.Vivaldi-Koncert "Cardelino" D-dur, A.Vivaldi-Koncert za dve falute C-dur, Auditorio di Udine,Italija, oktobar 2014.god.


    Resital sa kamernim trijom "Masala", program:C.Machado-Popularna brazilska muzika,E.Francini-La vi llegar,M.Mores-La callesita,H.Varela-El 58,A.Pijacola-Oblivion, Ave Maria,Libertango,Adios Nonino, Esqualo,B.Mladenović-Tango,Niški simfonijski orkestar, Niš,  "Nimus" 2014. god.


    Resital sa Dragos Mihailescu-klavir, Aula centralne biblioteke Univerziteta „Eugen Todoran“, Temišvar (Rumunija), 29.oktobar 2014. Program: F.Pulank –Sonata, F.Šubert-Izbor pesama (Gutenacht, Lindenbaum, Serenada), J.Ruter-Anička svita, Đ.Verdi –Travijata fantazija


    Koncert sa kamernim kvintetom Masala, Međunarodni festival Dani muzike u Herceg Novom (Crna Gora), Dvorana Park, 10.jul 2015, program: Veče Astora Pijacole


    Koncert sa gitaristom Luciano Pompilio, na 23. Internacionalnom festivalu kamerne muzike, crkva Sv. Marie, Caramanico (Italija), 23.jul 2015., program: F.Carului-Uvertira Tancredi, M.Guliani –Rosiniana op.124, br.4 i op. 123, br.5, F.Borne-Karmen fantazija


    Koncert sa gitaristom Luciano Pompilio, San Đovani Rotondo, Gradski muzej (Italija), 24.jul 2015. Program: F.Carului-Uvertira Tancredi, M.Guliani –Rosiniana op.124, br.4 i op. 123, br.5, F.Borne-Karmen fantazija, A.Pijacola-Istorija tanga


    Koncert sa gitaristom Luciano Pompilio, Atripalda (Italija), 26.jula 2015. Program: F.Carului-Uvertira Tancredi, M.Guliani –Rosiniana op.124, br.4 i op. 123, br.5, F.Borne-Karmen fantazija, A.Pijacola-Istorija tanga


    Resital sa gitaristom Luciano Pompilio, Calassetta (Italija) Gradska galerija, 27.jul 2015. Program: F.Carului-Uvertira Tancredi, M.Guliani –Rosiniana op.124, br.4 i op. 123, br.5, F.Borne-Karmen fantazija, A.Pijacola-Istorija tanga


    Resital sa Milenom Rajković-klavir, Stevanom Spalevićem-klavir, Koncertna sala Fakuteta umetnosti u Skoplju (Makedonija), 25.april 2016. Program: F.Šubert- Izbor solo pesama (Gute Nacht,Serenada,Lindenbaum), J.Ruter-Antička svita, F.Pulank-Sonata, P.I.Čajkovski-Arija Lenski, A.Bacini-Igra patuljaka


    Resital u Ambasadi Republike Srbije u Tokiju (Japan),  sa S. Avramović-klavir, 13.maj 2016. Program: P.Stojanović-Pesma bez reči, W.A.Mocart-Andante i Rondo, F.Šubert- Izbor solo pesama (Gute Nacht,Serenada,Lindenbaum), J.Masne-Meditacija, A.Bacini-Igra patuljaka, F.Borne-Karmen fantazija


    Resital sa Anom Mihaljević-klavir, Crkva Sv.Duha, Kotor, Crna Gora, 26.maj 2016. Program: F.Šubert- Izbor solo pesama (Gute Nacht,Serenada,Lindenbaum), J.Ruter-Antička svita, F.Pulank-Sonata, P.I.Čajkovski-Arija Lenski, A.Bacini-Igra patuljaka


    Resital sa Ljiljanom Nestorovskom-harfa, na 15. međunarodnom Festivalu harfe Star Harps u Beogradu, Svečana sala skupštine grada Beograd, 24.maj 2016. Program: Anonimus-Greensleeves, G.Doniceti-Sonata u g-molu, Đ.Bricaldi-Karneval u Veneciji, Ž.Masne-Meditacija, Ž.Iber-Entract & Escales, F.Borne-Karmen fantazija, A.Pijacola-Istorija tanga


    Solistički koncert, 29.decembar 2016., Klementinum, Prag (Češka), Kamerni orkestar Virtuosi Pragenses, C.Arimani-flauta, J.Svecena-violina, J.Navratilova-čembalo program: J.S.Bach- IV I V Brandenburški koncerti


    Solistički koncert, 14.januar 2017. Banski dvor, Banja Luka, Republika Srpska, Banjalučka filharmonija, dirigent V.Kremenović, program; Borne-Karmen fantazija


    Solistički concert, 26.januar 2017. Sala filharmonije, Vidinska simfonieta, dirigent K.Lambov, program: W.A.Mozart –Koncert G-dur


    Resital sa Ivanom Bordonaro, 7.april 2017., Instituto Musicale Vincenzo Bellini, Bellini Hall, Catania, Italija, program: C.Ph.E.Bach-Hamburška sonata, F.Doppler-Andante i Rondo, G.Telleman-Fantasia nr.10,  A.Bazzini-Igra patuljaka


    Resital sa Stevanom Spalevićem, 26.april 2017. Crvena sala Univerziteta Johanes Gutenberg, Majnc, Nemačka. Prezentacija i izvođenje srpskih kompozicija: D. Despić-Nokturno op5a, A. Grgin-Mala priča, Kapričo za flautu solo, K.Babić-Dijalog, V.Tošić-Arcus


    Koncert sa flautistkinjom Slađanom Kovač i pijanistkinjom Ehlimanom Tikvešom, 29.03.2017 u svečanoj Sali Muzičke akademije u Istočnom Sarajevu, program: J.B.de Boismortier-Triosonata, H.Berlioz –Trio of the young Ismaelites, C.Debbussy-Clair de Lune, F.Doppler-Andante i rondo op.25, D.Schostakowitz-Pet komada za dve flaute i klavir


    Koncert sa flautistkinjom Sanjom Stijačić i pijanistkinjom Ehlimanom Tikvešom na 22. Međunarodnom festivalu Zeničko proljeće, Zenica, Bosna i Hercegovina, svečana sala srednje muzičke škole, 30.03.2017, program: J.B.de Boismortier-Triosonata, H.Berlioz –Trio of the young Ismaelites, C.Debbussy-Clair de Lune, F.Doppler-Andante i rondo op.25, D.Schostakowitz-Pet komada za dve flaute i klavir

  • Koncertne / izložbene aktivnosti nacionalnog značaja:

    Solistički koncert sa Simfonijskim orkestrom, dirigent A.Novicki, program:A.Vivaldi-Koncert D-dur,br.3,op.10,Kardelino,Sala Niškog simfonijskog orkestra,1996.god.


    Resital sa pijanistom B.Aranđelovićem,program:J.S.Bah-Sonata C-dur, A.Honeger-Igra Koze, G.Fore-Fantazija,K.Štamic-Koncert, Sala Niškog simfonijskog orkestra, jun 1998.god.


    Resital sa pijanistkinjom R.Pećanac,program:J.S.Bah-Partita a-mol,V.A.Mocart-Andante i Rondo,F.Gober-Fantazija, Levin-Španske igre,Sala Niškog simfonijskog orkestra,2000.god.


    Resital sa pijanistkinjom I.Milenovom,program:I.Milenova-Elegije,J.S.Bah-Sonata e-mol, V.A.Mocart-Koncert G-dur,KV 313,F.Borne-Karmen fantazija,Sala Niškog simfonijskog orkestra, maj,2003.god.


    Solistički koncert sa Simfonijskim orkestrom,dirigent A.Šurev,program:F.Borne-Karmen fantazija,Sala Niškog simfonijskog orkestra, 2002.god.


    Solistički koncert sa orkestrom Radio televizije Srbija, dirigent S.Jovanović, program:V.A.Mocart-Koncert G-dur, KV 313, Velika dvorana Kolarca,2003.god.


    Solistički nastup sa Gudačkim orkestrom Fakulteta umetnosti u Nišu, dirigent Z.Stanisavljević, program:J.S.Bah-Menuet i Badineri iz h-mol svite, Dvoriste Univerziteta, 2004.god.


    Solistički koncert sa Akademskim kamernim orkestrom (SKC), dirigent:M.Injac, program: A.Vivaldi-Koncert G-dur,op.10,br.4, M.Mladenović-Priča sa Nišave, Foaje Univerziteta u Nišu, jun, 2005.god.


    Resital sa gitaristom M.Mitićem, program:J.S.Bah-Sonata C-dur,A.Diabeli-Tri komada,G.Fore-Pavana,Č.Mačado-Brazilske igre,A.Pijacola-Istorija tanga,Sala muzičke škole u Nišu, decembar, 2005.god.


    Resital sa pijanistkinjom B.Gorunović, program: J.S.Bah-Sonata h-mol, F.Gober-Sonata br.2, R.Mučinski-Tri solo preludijuma op.18, P.Hindemit-Sonata, Sala kulturnog centra u Sopotu, septembar, 2006.god.


    Resital sa pijanistkinjom B.Gorunović, program: J.S.Bah-Sonata h-mol, F.Gober-Sonata br.2, R.Mučinski-Tri solo preludijuma op.18, P.Hindemit-Sonata, Gvarnerius centar, Beograd,septembar, 2006.god.


    Solistički koncert sa Niškim simfonijskim orkestrom, dirigent:S.Dinić, program: V.A.Mocart-Koncert D-dur, KV 314, Sala Niškog simfonijskog orkestra, april, 2007.god


    Resital sa pijanistkinjom S.Simonović,program: F.Gober-Sonata br.2,F.Pulank-Sonata, F.Kulau-Introdukcija i rondo, Gradska galerija u Vranju, maj, 2008.god.


    Resital sa pijanistkinjom S.Simonović,program: F.Gober-Sonata br.2,F.Pulank-Sonata, F.Kulau-Introdukcija i rondo, Mozaik sala, Kruševac, maj, 2008.god.


    Resital sa pijanistkinjom S.Simonović,program: F.Gober-Sonata br.2,F.Pulank-Sonata, F.Kulau-Introdukcija i rondo, Sala Skupštine grada, Leskovac, maj, 2008.god.


    Resital sa pijanistkinjom S.Simonović,program: F.Gober-Sonata br.2,F.Pulank-Sonata, F.Kulau-Introdukcija i rondo, Pozoriše, Kraljevo, jun 2008.god.


    Resital sa pijanistkinjom S.Simonović,program: F.Gober-Sonata br.2,F.Pulank-Sonata, F.Kulau-Introdukcija i rondo, Sala Fakulteta umetnosti u Nišu, 2008.god.


    Resital sa pijanistom I.Novakovićem, program: J.M.Lekler-Sonata G-dur, F.Kulau-Introdukcija i Rondo, R.Šuman-Romansa br.1, F.Pulank-Sonata, K.Babić-Dijalog; Galerija "Artget", Beograd, septembar, 2008.god.


    Resital sa pijanistom I.Novakovićem, program:J.Hajdn-Sonata Es-dur, R.Šuman-Romansa br.1, Feld-Petit Kapros, J.Masne-Meditacija, F.Brne-Karmen fantazija,S.Rahmanjinov-Vokaliza; Kulturni centar Sopot, april, 2009.god.


    Koncert sa duvačkim kvintetom "Niški solisti", program: Roseti-Kvintet Es-dur, Danci-Kvintet F-dur, Ž.Iber-Kvintet, B.Mladenović-Otkačeni valcer B.Radojević-Tri srpske igre; Sala Niškog simfonijskog orkestra, maj, 2009.god.


    Resital sa pijanistom I.Novakovićem,program: J.S.Bah-Sonata g-mol, F.Šubert-Serenada, S.Rahmanjinov-Vokaliza, F.Borne-Karmen fantazija; Zamak kulture, Vrnjačka Banja, jul, 2009.god.


    Solistički koncert, dirigent: V.Šouc, Flauta: D.Gavrić, program: K.Dopler-Koncert za dve flaute i orkestar, Sala Niškog simfonijskog orkestra, mart, 2010.god.


    Resital sa B.Mladenovićem, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", G.Fore-Fantazija, K.Babić-Dijalog, F.Borne-Karmen fantazija; Spomen zbirka "Pavla Beljanskog", Novi Sad, septembar, 2010.god.


    Resital sa B.Mladenovićem, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", G.Fore-Fantazija, K.Babić-Dijalog, F.Borne-Karmen fantazija; Narodno pozorište, Sombor, oktobar, 2010.god.


    Resital sa B.Mladenovićem, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", C.Frank-Sonata, F.Borne-Karmen fantazija; Galerija "Artget", Beograd, januar, 2011.god.


    Koncert sa duvačkim kvintetom "Niški solisti", program: F.Danci-Kvintet G-dur, Kvintet F-dur, Kvintet d-mol, Kvintet Es-dur; Hol Skupštine grada, Niš, mart, 2011.god.


    Resital sa pijanistom B.Mladenovićem i studentima flaute,Fakulteta umetnosti, program: F.Šubert-Introdukcoja i varijacije op.160, F.Borne-Karmen fantazija, B.Mladenović-Tango, J.s.d.Bomartije-Koncert za pet flauta, a-mol; Hol Skupštine grada, Niš, jun, 2011.god.


    Resital sa pijanistkinjom A.Aćimović, program: J.S.Bah-Sonata g-mol, G.Fore-Fantazija, R.Šuman-Tri romanse op.94, F.Borne-Karmen fantazija; Zamak Kulture, Vrnjačka Banja, jun, 2011.god.


    Festival "Mokranjčevi dani", koncert sa triom "Anima", program: Veče Konstantina Babića; Bioskop "Krajina", Negotin, septembar 2011.god.


    Resital sa pijanistkinjom A.Aćimović, program: J.S.Bah-Sonata g-mol, F.Šubert-Sonata "Arpeđone", R.Šuman-Tri romanse op.94, J.Brikaldi-Karneval u Veneciji, op.78; Zadužbina Ilije Kolarca,Muzička galerija, oktobar, 2011.god.


    Koncert sa triom "Niški virtouzi", program: L.V.Betoven-Trio G-dur,op.37, J.Laliet-Tercet op.22, B.Mladenović-Tango, Skerco,En; Hol Skupštine grada, Niš, decembar, 2011.god.


    Resital sa pijanistkinjom A.Aćimović, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", G.Fore-Fantazija, R.Šuman-Tri romanse op.94, F.Borne-Karmen fantazija; Dom kulture, Čačak, mart, 2012.god.


    Resital sa pijanistkinjom A.Aćimović, program: F.Šubert, G.Fore-Fantazija, R.Šuman-Tri romanse op.94, F.Borne-Karmen fantazija; Sala Prve Kragujevačke gimnazije, Kragujevac, mart, 2012.god.


    Solistički koncert sa orkestrom Fakulteta umetnosti, dirigent: M.Injac, program: T.Baird-Svita, A.Pijacola-Esqualo, Kiša iznad Santjaga,E.Morikone-Gabrijelova oboa, Kjus-Amurski valovi, Sala fakulteta umetnosti u Nišu, april, 2012.god.


    Resital sa pijanistom B.Mladenovićem, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", G.Fore-Fantazija, F.Borne-Karmen fantazija, B.Mladenović-Tango; Svečana sala Skupštine grada Beograda, Beograd, maj, 2012.god.


    Koncert sa triom "Niški virtouzi", program: L.V.Betoven-Trio G-dur,op.37, J.Laliet-Tercet op.22, B.Mladenović-Tango, Skerco,En; Svečana sala Skupštine grada, Leskovac, maj, 2012.god.


    Resital sa pijanistom B.Mladenovićem, program: F.Šubert-Sonata "Arpeđone", G.Fore-Fantazija, F.Borne-Karmen fantazija, B.Mladenović-Tango; Galerija Narodnog muzeja, Vranje, maj 2012.god.


    Solistički koncert sa orkestrom Fakulteta umetnosti, dirigent: M.Injac, program: T.Baird-Svita, A.Pijacola-Esqualo, Kiša iznad Santjaga,E.Morikone-Gabrijelova oboa, Kjus-Amurski valovi, Dvorište Univerziteta, jun, 2012.god.


    Resital sa pijanstom S.Spalevićem, program: Veče posvečeno kompozicijama Ivane Stefanović; Sala Fakulteta umetnosti, jun, 2012.god.


    Festival "Mokranjčevi dani",nastup sa Niškim kamernim horom, dirigent.I.Mirović, program:D.Tomić-Petlovi pojev, Dom kulture "Stevan Mokranjac", Negotin, septembar, 2012.god.


    Resital sa gitaristom M.Mitićem, program: J.S.Bah-Sonata C-dur, A.Diabeli-Tri komada, G.Fore-Pavana, Č.Mačado-Brazilski komadi, A.Pijacola-Istorija tanga; Kulturni centar, Jagodina, novembar, 2012.god.


    Solistički koncert sa kamernim orkestrom "Nova muzika", dirigent: Z.Stanisavljević, program; M.Mladenović-Priča sa Nišave, D.Tomić-Petlovi pojev; Sala Fakulteta umetnosti, decembar, 2012.god.


    Solistički koncert sa Kamernim orkestrom "Končertante", dirigent: M.Injac, program: A.pijacola-Esqualo, E.Morikone-Gabrijelova oboa; Sala muzičke škole "Živorad Grbić", Valjevo, mart, 2013.god.


    Solistički koncert sa Niškim simfonijskim orkestrom, dirigent: S.Simeonov, program: F.Borne-Karmen fantazija, Sala Niškog simfonijskog orkestra, mart, 2013.god.


    Učesnik projekata Fakulteta umetnosti, kao član orkestra, dirigenti: D.Savić,M.Injac,S.Kostić,program: Opereta J.Štrausa "Slepi miš", Narodno pozorište Niš, maj, 2013. god., L.V.Betoven-Simfonija br.9, Letnja pozornica u Tvrđavi, jun, 2013.god.


    Učesnica koncerta "11 Kompzitora za 11 godina", A.Bratić-flauta, B.Mladenović-klavir,program: G.Brićaldi-Travijata fantazija, Koncertno izložbeni prostror Fakulteta umetnosti, decembar 2013. god.


    Resital "Veče romantičnih sonata", A.Bratć-flauta, B.Mladenović-klavir, program: F.Šubert-Sonata Arpeđone, C.Frank-Sonata, G.Verdi-Travijata fantazija, Koncertna sezona Fakulteta umetnosti, Sala Fakulteta umetnosti, decembar, 2013.god.


    Solistički koncert sa Niškim simfonijskim orkestrom, dirigent Z.Stanisavljević, A. Bratić, A. Đorđević- flauta;program: Dopler-Andante i Rondo za dve flaute,Niški simfonijski orkestar, Niš, decembar, 2013.god.


    Solistički koncert sa Niškim simfonijskim orkestrom, dirigent Z.Stanisavljević, A.Bratić,A. Đorđević - flauta;program: Dopler-Andante i Rondo za dve flaute,Niški simfonijski orkestar, Niš, januar, 2014.god.


    Član žirija na Internacionalnom takmičenju za duvače "Davorin Jenko" u Beogradu, mart 2104. god.


    Solistički koncert sa Niškim simfonijskim orkestrom, dirigent A.Novicki, A.Bratić-flauta,V.Vezenković-oboa; program:A.Salieri koncert za flautu i obou, Niški simfonijski orkestar, Niš, april 2014.god.


    Resital sa pijanistom Bojanom Mladenovićem,program:J.Ruter-Antička svita,F.Dopler-Mađarska fantazija,P.I.Čajkovski-Arija Lenskog iz opere "Evgenije Onjegin",K.Tafanel-Fantazija "Čarobni strelac",P.de Sarasate-Ciganske melodije, Niški simfonijski orkestar, jun 2014.god.


    Resital sa kvartetom "Kamerna banda", Prva Kragujevačka gimnazija, Kragujevac, decembar 2014.


    Resital sa Bojanom Mladenovićem-klavir, Veče operskih fantazija, Niški simfonijksi orkestar 21.maj 2015. Program: Đ.Verdi-Travijata fantazija, C.M.von Weber- Čarobni strelac fantazija, P.I.Čajkovski-Arija Lenskog iz opere Evgenije Onjegin, F.Borne-Karmen fantazija, J.Masne-Meditacija iz opere Tais, P.de Sarasate – Ciganske melodije


    Resital Stazom muzičkih epoha, sa Ivanom Novakovićem-klavir, Sala niškog simfonijskog orkestra, Niš, 21.april 2016.Program: S.Prokfjev-Sonata, K.Debisi-Bilitis, 6 Antičkih epigrafa, F.Šubert- Izbor solo pesama (Gute Nacht,Serenada,Lindenbaum), A.Bacini-Igra patuljaka


    Resital sa Ljiljanom Nestorovskom-harfa na LEDSAMUS-u, Svečana sala grada Leskovca, 3.jun 2016.Program: Anonimus-Greensleeves, G.Doniceti-Sonata u g-molu, Đ.Bricaldi-Karneval u Veneciji, Ž.Masne-Meditacija, Ž.Iber-Entract & Escales, F.Borne-Karmen fantazija, A.Pijacola-Istorija tanga


    Resital sa Bojanom Mladenovićem-klavir, 1.decembar 2016., Svečana sala muzičke škole u Požarevcu, program: C.P.E.Bah-Hamburška sonata, P.I.Čajkovski-Arija Lesnki, G.Bendžamin-Svita-tri komada op.116, A.Bacini-Igra patuljaka, F.Borne-Karmen fantazija


    Koncert sa kamernim ansamblom Kamerna banda, 23.april 2015., Matica Srpska, Novi Sad, program: V.Tošić-Medijal, S.Kovačević-Imaginary vocalisms, M.Stevanović-Još tren, S.Divjaković-Kosovska elegija, R.Maksimović-Ravanica, S.Božić-Proleće, Z.Hristić-Prošetao Najdžel Balkanom


    .Koncert Muzikom kroz vekove, duvački kvintet Niški solisti, 15.jun 2016. Niški simfonijski orkestar, Niš, program: A.rajha-kvintet op.88, br.3, J.F.Ramo-Tamburin, P.I.Čajkovski-Mali labudov ples iz baleta Labudovo jezero, A.Ljadov-8 ruskih pesama op.58, J.Straus otac-Anen polka, Damen polka, K.Debisi-Izbor pesama


    Koncert sa kamernim ansamblom Kamerna Banda, 29.11.2016. KIP, Niš, program: V.Tošić-Medijal, S.Kovačević-Imaginary vocalisms, S.Divjaković-Kosovska elegija,M.S.Milić – Isečak međuvremena,S.Milutinović-Sheep Nocturno,.S.Vučković-Jecaj


    Koncert sa kamernim ansamblom Kamerna Banda, 30.01.2017. Artget galerija, Beograd,  program: V.Tošić-Medijal, S.Kovačević-Imaginary vocalisms, S.Divjaković-Kosovska elegija,M.S.Milić – Isečak međuvremena,S.Milutinović-Sheep Nocturno,.S.Vučković-Jecaj


     

  • Nagrade i priznanja:

    Dobitnik OAED stipendije Ministarstva za kulturu i nauku Austrije, za jednomesečni boravak i usavršavanje u Beču, kod flautiste Dietera Flurija, soliste Bečke filharmonije, novembar, 2009.god.


    Dobitnica "Mirna Brown" stipendije z izvođenje srpskih kompozitora na 39. Asocijaciji flautista, Šarlot, Severna Karolina, SAD, avgust, 2011.god.


    Časopis "Muzika klasika" izabrao je za najboljeg ženskog izvođača u 2014.godini


    6. 3.4-7.4.2017. Predavač po pozivu, Erazmus plus razmena profesora, Instituto Musicale Vicenzo Bellini,Instituto Superiore di Studi Musicali, Catania, Italija

Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 15 maj 2017 22:51