Datum kreiranja: 26.01.2014.

Jelena Jakovljević

• Datum rođenja: 21.11.1983
  • Mesto rođenja: Niš Srbija

• Fakultet: Osnovne akadmeske studije Fakultet muzičke umetnosti Beograd . Specijalizacija Fakultet Umetnostu Niš 2008. godine , Doktorske akademske studije Fakultet muzičke umetnosti Beograd.
  • Odsek / Grupa / Smer: Odsek Instrumentalni,smer duvački,Instrument Flauta
  • Godina diplomiranja: 2006.2008.

Bila je aktivni polaznik Masterklas- ova : Irena Grafenauer (Slovenija), Aurele Nicolet (Švajcarska), Gunila fon Bar (Belgija), Asa Kahenberg (Švedska),Silvia Caredu (Italija),Ana Bogdanović.Radić (Srbija),Marina Nenadović (Srbija),Miomir Simonović (Srbija) Ljubiša Jovanović ( Srbija).

Celovečernji koncert , sala fakulteta umetnosti u Prištini 2007.Kvartet Flauta Program W.A Mozart , F Kulau , F Mendelson

Celovečernji Koncert na Belom Dvoru . Beograd 2006.
    kvartet Flauta Program : F.Kulau , F.Mendelson , A . Reiha , Mozart.

Solistički koncert , Sala niškog simfonijskog orkestra 2007,, dirigent Le FiFi , Program : C.ph.em.Bach koncert za flautu i orkestar.

Solistički Koncert , sala niškog simfonijskog orkestra 2009.dirigent Le FiFI , Program : W.A.Mozart G-dur koncert za flautu i orkestar.

Koncert kamerne muzike Bugarska , sala Fakulteta muzičke umetnosti u Sofiji Pančo Vladigerov , Program G.F.Handl Barokni trio za dve flaute i klavir.

2007.Masterclass flaute Emanuel Pahud ( švajcarska ) , sala Beogradske filharmonije.

2008.Masterclass flaute Gouliang Han  ( Hong Kong) sala Fakulteta Umetnosti Niš.

2008.Masterklas Flaute Michele Debost (Švajcerska ), Fakultet muzičke umetnosti Beograd.

2008.Masterclas Flaute Felix Rengli       (Švajcerska ), Fakultet muzičke umetnosti Beograd.

2009.Kurs Flaute,  Dejan Gavrić              (Austrija),Beograd , sala udruženja Kompozitora.

2010.  Fakultet Umetnosti Niš , Kurs barokne flaute , Orelijen Dežen .(Francuska)

2010.Kurs Klarineta ,  Beograd Mate Bekavac , sala Fakulteta muzičke umetnosti.

Svi premijerni koncerti Niškog simfonijskog orkestra u periodu od 2007 do 2011 godine , gde sam delovala sa mesta prve flaute .

2007. Fakulte muzičke Umetnosti u Beogradu , koncert povodom primanja nagrade kao najbolje diplomiranom studentu svoje generacije. Program : F. Poulenc .

2008. Nacionalna koncertna sezona . Program : F.Poulenc , J.P.Sancan . Koncerti održani u : Nišu , sala FU,Knjaževačka 2a,
    Smederevo , sala kulturnog centra grada , Vranje : sala kulturnog centra grada , Kruševac : mozaik sala , Leskovac : sala skupštine grada , Pirot : sala narodnog pozorišta.

2010.Koncert Kamerne muzike , sala Fakulteta Umetnosti , Knjaževačka 2a . Program : G.F.Handl Trio sonata , dve flaute i klavir.

2011.Koncert kamerne muzike, sala Fakulteta Umetnosti Knjaževačka 2a , Program : J.S Bach , A.Reicha , F. Mendelson

2011.resital Flauta , Klavir sala Fakulteta Umetnosti Knjaževačka 2a Program : J.S Bach , F.Schubert , F.Martin.

2012. Koncert Kamerne muzike, sala Fakulteta Umetnosti , Knjaževačka 2a , Program : F. Mendelson , Bosmortier , J.S , Bach.

10.2012.Koncert , sala Fakulteta muzičke Umetnosti u Beogradu, Program :W.A Mozart,J.S Bach,F.Martin.

2013.Projekat Fakulteta umetnosti u Nišu , proslava povodom Milanskog Edikta , Niška Tvrdjava, letnja Pozornica . Program :Betoven 9.ta Simfonija.

2013.Projekat Fakulteta Umetnosti u Nišu,proslava Milanskog Edikta , sala narodnog Pozorišta u Nišu .Program : R.Straus Opereta Slepi miš.

04.2013. Koncert , sala Fakulteta muzičke Umetnosti u Beogradu , prvi deo ispita iz glavnog premeta na Doktorskim akademskim studijama .Program : Karl.Ph.eman.Bach.Koncert za Flautu i orkestar u d-molu.

10.2013 Koncert , sala Fakulteta muzičke Umetnosti u Beogradu, drugi deo ispita iz glavnog predmeta na doktorskim akademskim studijama. Program : Karl Ph.eman.Bach,E.Bozza,C.Franck,Borne.

2013. Resital Flauta , Klavir , sala Fakulteta Umetnosti , Knjaževačka 2a Program : W.A Mozart , J. S Bach , C.Franck , Borne.

2013.Resital Flauta solo , Sala Fakuteta Umetnosti Knjaževačka 2a . Program : J.S .Bach , K.Ph. Emanuel. Bach. E. Bozza , F.Doppler. A . Reicha .

2012. Koncert Kamerne muzike , sala Fakulteta Umetnosti, Knjaževačka 2a , Program :A. Reicha .

2013. Promocija počasnog doktorata Nemanje Radulovića , sala Univerziteta u Nišu , Program : G.Faure , F. Mendelson.

2013.Pomocija naučnih i muzičkih izdanja Fakuteta umetnosti u Nišu. Mala sala Univerziteta u Banovini . Program : G.Faure .Kvartet Flauta.

2013.Dan Fakulteta Umetnosti u Nišu , sala Fakuteta Umetnosti , Knjaževačka2a.Program : F.Borne

2007. Nagrada iz Fonda ''Jakov Srejović'' Kao najbolje diplomiranom studentu svoje generacije.Beograd sala Fakulteta muzičke Umetnosti .

Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 27 januar 2014 14:01