Datum kreiranja: 14.02.2014.

• Fakultet: Prirodnomatematički, Beograd
  • Odsek / Grupa / Smer: Biologija
  • Godina diplomiranja: 1975

Obrenović, J Psihoendokrinoimunologija stresa.Monografija(urednik Nešić, M.). Modeli stresa.str. 11- 22.Medicinski fakultet u Nišu, 2005.

Obrenović, J. Opšta psihologija I deo,  Filozofski fakultet, Niš, 1998

Obrenović, J. Psihofiziologija rada, Filozofski fakultet, Niš, 2003

Obrenović, J. Trandafilović, D. Psihološka realnost nekih distinktivnih obeležja. Revija za psihologiju, vol 13, 1-2, 1984, 49-56.

Nešić, M., Obrenović, J., Baba-Milkić, N. Hemispheric specialization in recognition of nonverbal material by depresed patients. Advances in the biosciences, Volume 70. Neuron, Brain and Behaviour. (Gen. editors: J. Price and A. J. Colborne), Pergamon press, 1988, p115.

Obrenović, J., Luković, M. Faktori prepoznavanja verbalnih jedinica u auditornoj kratkotrajnoj memoriji. Psihologija, 1981, 3, 76-84.

Obrenović, J., Nešić, V. Percepcija slogova u auditivnom zadatku. Psihologija, 1995, 1-2,

str .43-52

Obrenović, J. Motivacija za učenje i naučnoistraživački rad. Teme, 1994, br 3 – 4,

str. 285 – 296.

Obrenović, J. Fundamental frequency of the voice in relation to hypoxia as a stressor,  Facta Universitatis, Series Philosophy, Sociology and Psychology, 2002, Vol. 2, No 9, 683-689.

Obrenović, J., Nešić, M., Nešić, V., Cekić, S. Formant strukture of the voice during the intensive acute hypoxia, Vojno-sanitetski pregled, 2003, Vol. 60, 2, 155-159.

Obrenović, J., Nešić, M. Kognitivna vrednost govornog signala u uslovima akutne hipoksije, Godišnjak za psihologiju, 2003, 2, str. 127-137.

Nešić, M., Obrenović, J. I Cekić, S.  Brzina transmisije signala u nervnom sistemu. Godišnjak za psihologiju, 2003, 2, str. 139 -150.

Zlatanović, Lj., Obrenović, J, Nešić, M. i Pavlović, M. Kognitivna nauka kao primer naučne interdisciplinarnosti. Nauka i savremeni univerzitet, Naučni skup sa međunarodnim učešćem. 10 i 11. novembar 2011, Filozofski fakultet, Niš. Zbornik radova. Tom III:  Obrazovanje i savremeni univerzitet. 2012. str. 322 – 332.

Obrenović. J. Burnout  sindrom, menadžerska bolest   i  pojam stresa:  kritički osvrt na pojmovni inventar.  Zbornik radova. Tom II  (u štampi ). VIII  konferencija Dani primenjene

psihologije, Filozofski fakultet, Univerzitet u Nišu, Septembar 2012.

Milkica Nešic, M., Nešic, V. i Obrenović, J. Neurobiološka osnova hemijske zavisnosti i  poremećaja kontrole impulsa.. III konferencija Dani primenjene psihologije. Knjiga rezimea, str 24. Departman za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Nišu, Septembar, 2007

Obrenovic, J. GAS, subsindromi i specificne reakcije na stresore.  Knjiga rezimea, str. 36.

III konferencija Dani primenjene psihologije, Filozofski fakultet, Univerzitet u Nišu, Septembar 2007.

Obrenović, J.Novi” sindromi u psihologiji rada i pojam stresa, Knjiga rezimea, str. 36.

VI konferencija Dani primenjene psihologije, Filozofski fakultet, Univerzitet u Nišu, Septembar,  2010

Obrenović, J.  Modeli kognicije i savremene metode istraživanja,  Knjiga rezimea, Simpozijum , Univerzitet u Nišu, Forum za kognitivne nauke, decembar, 2011.

Obrenović, J. Relacije sindroma hroničnog zamora i burnout sindroma: pokušaj jasnijeg određenja pojmova,  Knjiga rezimea. VII konferencija Dani primenjene psihologije, Filozofski fakultet, Univerzitet u Nišu, Septembar, 2011.

Obrenović, J. Burnout sindrom:  pokušaj redefinicije pojma, 2013 Knjiga rezimea. XI konferencija Dani primenjene psihologije. Filozofski fakultet, Univerzitet u Nišu, Septembar 2013.

Nešić, M. Čičević, S., Obrenović, J., Nešić, V. Affective and kognitive value of speech signal: gender differences, A magyar elettani tarsasag (met), LXXIV.  Vandorgyulese, Apstract, p. 135,  Szeged, 2010, junius 16-18.

Nešić, M., Čičević, S., Obrenović, J. Nešić, V. Relation betweengraphomotoric and vokal expression in the serial subtraction seven task. The second Cognitive Science Szmposium Work shop an Multimodal Communication, Faculty of Philosophz, University of Niš, May 3 and 4, 2014

Poslednji put izmenjeno četvrtak, 29 maj 2014 16:48