Datum kreiranja: 03.02.2014.

Dragoljub Drenić

• Datum rođenja: 29.07.1948.
  • Mesto rođenja: s.Pretrkovac (Ražanj)

• Fakultet: Građevinski fakultet u Nišu
  • Odsek / Grupa / Smer: Konstruktivni
  • Godina diplomiranja: 1972.

Zbirka zadataka iz Ispitivanja konstrukcija - Studentska zadruga Građevinskog fakulteta u Nišu

D.Drenić, Ispitivanje konstrukcija - autorizovana predavanja 1987.

D.Drenić: Zbirka zadataka iz Ispitivanja konstrukcija (obnovljeno i prošireno izdanje)

Bilans sila kao metoda za sagledavanje prostornog rada konstrukcije - Zbornik radova Građevinskog fakulteta u Nišu

Uticaj Ki na rezultate merenja u ispitivanju konstrukcija, Zbornik radova Građevinskog fakulteta u Nišu

Krti lom u inženjerskoj praksi za slučaj statičkog opterećenja - Naučni podmladak

Modelska ispitivanja u rešavanju statičkih problema konstrukcija - Naučni podmladak

Uticaj zamora na korisan vek konstrukcije od čelika - Zbornik radova Građevinskog fakulteta u Nišu

Mogućnost određivanja Kid preko konturnog integrala Rajsa, Zbornik radova Građevinskog fakulteta u Nišu

Primena ekstenzometara sa oscilirajućom niti na ispitivanje realnih objekata Zbornik radova Građevinskog fakulteta u Nišu, 1992.

Sanacija krovne rešetke objekta "Dorade i konfekcije" fabrike "Jumko" u Vranju, Zbornik radova Građevinskog fakulteta u Nišu, 1992.

D.Drenić, S. Sedmak. A. Radović: Crack Velocittin stell measured in drop weight test, Lisabon, 1985.

S.Sedmak, B.Petrovski, D. Drenić: Experimental analysis of J.integral in the fullscale presure vessel test-fracture controle of engineering structures - FCF 6

Merenje širenja prslina u kritim i kvazi kritim materijalima, D. Drenić, V. Živić, Ž. Tasić i Z. Maksimović. Rad saopšten na 28. zasedanju JUREM-a u Zagrebu, 1983.

D.Drenić, A.Igić, S. Igić, S. Vasić: Ispitivanje distribucije sila kod različitih načina oblikovanja livenih nadogradnji, Ohirid, 1986.

D.Drenić: merenje brzine rasta prslina pri udarnom optrećenju, Dubrovnik, 1986.

Postupak merenja brzine širenja prslina, Simpozijum "Nove metode merenja", 1989.

Eksprimentalno ispitivanje dinamičkih parametara montažnih tipskih konstrukcija MINOMA-3 i MINOMA-2 u prirodnoj veličini i sredini, H. Kapsarov, M.Milićević, D. Drenić - Skoplje, 1991.

Laka montažna betonska koruba kao krovni pokrivač, II Kongres konstruktera Aranđelovac, D. Drenić, M. Milanović, Z. Grdić, S. Branković

Statičko i dinamičko ispitivanje tipskih montažnih konstrukcija "MINOMA", M. MIlićević, H. Kapsarov, D. Drenić, II Kongres konstruktera Aranđelovac, 1992.

Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 03 februar 2014 10:17