Naučne publikacije akademskog osoblja
Datum kreiranja: 25.12.2013.

Ljiljana Petković

Dodatne informacije

  • Lični podaci

  • Datum rođenja: 31.01.1953.
  • Mesto rođenja: Banatski Karlovac
  • Obrazovanje

  • Fakultet: Filozofski fakultet u Nišu
  • Odsek / Grupa / Smer: Grupa za matematiku
  • Godina diplomiranja: 1975
  • Spisak publikacija

  • Monografije i poglavlja u monografijama:

    Истакнута монографија међународног значаја (М11):



    1. M.S. Petković, L.D. Petković , Complex interval arithmetic and its applications, Wiley-VCH, Berlin 1998.

    2. M.S. Petković, B. Neta, L.D. Petković, J. Džunić: Multipoint methods for solving nonlinear equations, Elsevier, Amsterdam 2013.


    Поглавље у књизи М11 или рад у тематском зборнику међународног значаја (M13):



    1. M.S. Petković, Lj.D. Petković, On a representation of the k-th root in complex circular interval arithmetic. In: Interval Mathematics (ed. K. Nickel). Academic Press, New York 1980, 473-479.

    2. Lj.D. Petković, The analysis of the numerical stability of iterative methods using interval arithmetic. Oldenburg 1991,  In: Computer Arithmetic and Enclosure Methods (Eds. L. Atanassova, J. Herzberger), North Holland, Amsterdam1992, pp. 309-317.

    3. Lj.D. Petković, S. Tričković, D. Živković, Secant slope methods for the inclusion of complex zeros of polynomials. Oldenburg 1995,  In: Numerical Methods and Error-Bounds, Academie Verlag, Berlin 1996 (eds. G. Alefeld, J. Herzberger), 172--178.

    4. Lj.D. Petković, M.S. Petković, Inequalities in circular complex arithmetic: a survey. Nis 1997, In: Recent Progress in Inequalities (ed. G.V. Milovanović), Kluwer, Dordrecht 1998, pp. 325-340.

    5. M.S. Petković, Lj.D. Petković, D. Živković, Laguerre-like methods for the simultaneous approximation of polynomial zeros. In: Topics in Numerical Analysis with Special Emphasis on Nonlinear Problems (eds G. Alefeld, X. Chen), Springer Verlag, Wien, New York 2001, pp. 189--210.

    6. J. Džunić, M.S. Petković, L.D. Petković: On an efficient family of simultaneous methods for finding polynomial multiple zeros, in: Numerical Mathematics and Advanced Applications, (eds. A. Cangiani, R.L. Davidchack, E.H. Georgoulis, A. Gorban, J. Levesley, M.V. Tretyakov), Springer, Heidelberg-New York, 2013, pp. 149-156.


    Монографија националног значаја (М13):



    1. L. Petković, D. Živković, Rešavanje nelinearnih jednačina iterativnim metodima Lagerovog tipa, Univerzitet u Nišu, Mašinski fakultet, 2011.

  • Knjige i udžbenici:

    Udžbenici:


     L.D. Petković, Numerička matematika sa programiranjem, Gradina, Niš 1994


    L.D. Petković, S. Tričković, P. Rajković, Zbirka zadataka iz numeričke matematike, Nova Jugoslavija, Vranje 1997


    L.D. Petković, Numerička analiza, Prosveta, Niš 2003


    Lj. Radović, Lj. Petković, Matematika u inženjerskom menadžmentu, Mašinski fakultet, Univerzitet u Nišu, Niš 2017


    Ostale publikacije:


     L.D. Petković, M.S. Petković, Matematrix – Iz života velikih matematičara, Nova Jugoslavija, Vranje 2000


    M.S. Petković, L.D. Petković, Matematički vremeplov – prilozi za istoriju matematike, Zmaj, Novi Sad 2006


    M.S. Petković, L.D. Petković, Zabavna strana matematike, Društvo matematičara Srbije, Beograd 2013

  • Radovi u časopisima sa IMPACT faktorom:

    Број SCI(E) радова: 45


    Радови у врхунским међународним часописима (М21):


    1. Lj.D. Petković, M.S. Petković, Generalized Ostrowski's root-finding method. Appl. Math. Comput. 57(1993) 2-3.


    2. M.S. Petković, Lj.D. Petković, Đ. Herceg, Point estimation of a family of simultaneous zero-finding methods. Comput. Math. Appl. 36 (1998), 1--12.


    3. M.S. Petković, Lj.D. Petković, Construction of zero-finding methods by Weierstrass functions. Appl. Math. Comp. 184 (2007), 351-359.


    4. Lj.D. Petković, M.S. Petković, А note on some recent methods for solving nonlinear equations. Appl. Math. Comp. 185 (2007), 368-374.


    5. M.S. Petković, Lj.D. Petković, On the convergence of the sequences of Gerschgorin-like disks. Numer. Algorithms 42 (2006), 363--377.


    6. M.S. Petković, Lj.D. Petković, A one parameter square root family of two-step root-finders. Appl. Math. Comp. 188 (2007), 339-344.


    7. M.S. Petković, L. Rančić, Lj.D. Petković, Point estimation of simultaneous methods for solving polynomial equations: a survey (II). J. Comput. Appl. Math. 205 (2007), 32-52.


    8. M.S. Petković, D. Milošević, Lj.D. Petković, High order Euler-like method for the inclusion of polynomial zeros. Appl. Math. Comput 196 (2008), 762-773.


    9. J. Džunić, M. S. Petković, L. D. Petković, A family of optimal three-point methods for solving nonlinear equations using two parametric functions, Appl. Math. Comp. 217 (2011), 7612--7619.


    10. M.S. Petković, Lj.D. Petković, S. Ilić, On the guaranteed convergence of Laguerre-like method. Comput. Math. Appls. 46 No 2-3 (2003), 239-251.


    11. Lj.D. Petković, L. Rančić, M.S. Petković, An efficient higher order family of root finders, J. Comput. Appl. Math. 216 (2008), 56-72.


    12. M.S. Petković, L. Rančić, Lj.D. Petković , S. Ilić: Chebyshev-like root finding methods with accelerated convergence, Numer. Linear Algebra Appl. 16 (2009), 971-994.


    13. M.S. Petković, Lj.D. Petković ,Đ. Herceg: On Schroeder's families of root-finding methods, J. Comput. Appl. Math. 233 (2010) .


    14. M.S. Petković, L.D. Petković, J. Džunić, Accelerating generators of iterative methods for finding multiple roots of nonlinear equations, Comput. Math. Appls 59 (2010), 2784-2793.


    15. L.D. Petković, M.S. Petković, J. Džunić, A class of three-point root-solvers of optimal order of convergence, Applied Mathematics and Computation 216 (2010), 671-676.



    16. J. Džunić, M.S. Petković, L.D. Petković, Three-point methods with and without memory for solving nonlinear equations, Applied Mathematics and Computation 218 (2012), 4917-4927.



    17. M.S. Petković, L.D. Petković, J. Džunić, On an efficient simultaneous method for finding polynomial zeros, Applied Mathematical Letters, 28 (2014), 60-65.



    18.M.S. Petković, B. Neta, L.D. Petković, J. Džunić, Multipoint Methods for Solving Nonlinear equations: A Survey, Appl. Math. Comput. 226 (2014), 635-660.



    19. M.S. Petković, L.D. Petković, J. Džunić, On an efficient method for the simultaneous approximation of polynomial multiple zeros, Appl. Anal. Discrete Math. 8 (2014), 73--94.



    20. L. D. Petković, M. S. Petković, On a high-2order one-parameter family for the simultaneous determination of polynomial roots, Appl. Math. Letters 74 (2017), 94-101.



    21. M. S. Petković, L. D. Petković, Traub-Gander's family for the simultaneous determination of multiple zeros of polynomials, J. Comp. Appl. Math. 327 (2018), 362-371.



    22. М.S. Petkovic, L. D. Petkovic, Dynamic study of Schr\"oder's families of first and second kind, Numer. Algor. (accepted), DOI:10.1007/s11075-017-0403-0.


     23. M.S. Petković, Lj.D. Petković, On a computational test for the existence of polynomial zero. Comput. Math. Appl. 17(1989), 1109-1114.


    24. M.S. Petković, L.D. Petković, A note on determinantal representation of a Schroder-Konig-like simultaneous method for finding polynomial zeros, Journal of Computational and Applied Mathematics 343 (2018) 481-487. doi.org/10.1016/j.cam.2018.05.008


     


    Радови објављени у истакнутим међународним часописима (М22)


    25. Lj.D. Petković, M.S. Petković, On the k-th root in circular arithmetic. Computing 33 (1984), 27-35.


     26. Lj.D. Petković, M.S. Petković, On some applications of circular complex functions. Computing 41(1989), 141-148.


     27. J. Herzberger, Lj.D. Petković, Efficient iterative algorithms for bounding the inverse of a matrix. Computing 44 (1990), 237-244.


     28. Lj.D. Petković, S. Tričković, On the construction of simultaneous methods for multiple zeros. Nonlinear Analysis 30 (No 2) (1997), 669-676.


     29. M.S. Petković, Lj.D. Petković, D. Živković, Laguerre-like methods for the simultaneous approximation of polynomial zeros. Computing 15 (2001), 189--210.


     30. M.S. Petković, Lj.D. Petković, Schroеder-like methods for the simultaneous inclusion of polynomial zeros. Computing 16, 2002, 185-199.


     31. Lj.D. Petković, M.S. Petković, D. Živković, Interval root-finding methods of Laguerre-like type. Computing 16 (2002), 199-211.


     32. Lj.D. Petković, M.S. Petković, D. Milošević, Weierstrass-like methods with corrections for the inclusion of polynomial zeros. Computing 75 (2005), 55--69.


    33. M.S. Petković, L.D. Petković: Families of optimal multipoint methods for solving nonlinear equations: A survey, Appl. Anal. Discrete Math. 4(2010), 1-22.


    34. L. D. Petković, M. S. Petković, B. Neta, On optimal parameter of Laguerre's family of zero-finding methods, Intern. J. Comp. Math. (accepted), DOI: 10.1018/00207160.2018.1429598.


    35. J. Džunić, L. D. Petković, M. S. Petković, On an application of Herzberger's matrix method to multipoint families of root-solvers, Filomat (accepted).


     


    Радови у међународним часописима (М23):


    36. Lj.D. Petković, M.S. Petković, The representation of complex circular functions using Taylor series. Z. Angew. Math. Mech. 61(1981), 661-662.


    37. Lj.D. Petković, M.S. Petković, Convergence proof for rational circular centered form. Z.Angew. Math. Mech. 66(1986), 426-427.


    38. Lj.D. Petković, M.S. Petković, A note on the evaluation in circular arithmetic. Z. Angew. Math. Mech. 66 (1986), 371-373.


    39. Lj.D. Petković, M.S. Petković, On the monotonicity of the higher-order Schulz's method. Z.Angew. Math. Mech. 68(1988), 455-456.


    40. M.S. Petković, Lj.D. Petković, On the bounds of the R-order of some iterative methods. Z.Angew. Math. Mech. 69(1989), 197-198.


    41. M.S. Petković, Lj.D. Petković, L. Stefanović, On the R-order of a class of simultaneous iterative processes.Z. Angew. Math. Mech. 69(1989), 199-201.


    42. J. Herzberger, L.D. Petković, On the construction of efficient interval Schulz's methods for bounding the inverse matrix. Z. Angew. Math. Mech. 71 (1991), 411-412.


    43. Lj.D. Petković, On optimal including circular approximation for the range of complex exponential function. Z. Angew. Math. Mech. 73 (1993), 109-116.


    44. M.S. Petković, Lj.D. Petković, On a diametrical inclusion disk for $Z^n$. Z. Angew. Math. Mech. 75 (1995), 775-782.


    45. M.S. Petković, Lj.D. Petković, L. Rančić, Higher-order simultaneous methods for the determination of polynomial multiple zeros. Inter. J. Comp. Math 80 No. 11 (2003), 1407-1427.


    46. M.S. Petković, Lj.D. Petković, On a cubically convergent derivative free root finding method. Intern. J. Comput. Math. 84 (2007), 505-513.

Poslednji put izmenjeno nedelja, 27 maj 2018 21:13