Datum kreiranja: 12.04.2023.

Marija Stošić

• Datum rođenja: 27.07.1991.

• Fakultet: Medicinski fakultet Niš
  • Odsek / Grupa / Smer: Medicina
  • Godina diplomiranja: 2016.

• Стошић Б, Стошић М. Приручник за субарахноидлну анестезију, Медицински факултет у Нишу, „Галаксија“ Ниш, 2023.

Jelena D. Zivadinovic, Marko M. Stojanovic, Marija D. Stosic, Aleksandar R. Zivadinovic, Radmilo Jankovic, Marko D. Gmijovic, Ilija Golubovic, Biljana Stosic, Nebojsa S. Ignjatovic, Miroslav P. Stojanovic. Subcutaneous and Intraosseous Fat Necrosis Associated with Chronic Pancreatitis. Medicina 2022; 58(6):802

Velimir S Perić, Mladjan D Golubović, Milan V Lazarević, Tomislav L Kostić, Dragana S Stokanović, Miodrag N Đorđević, Vesna G Marjanović, Marija D Stošić, Dragan J Milić. Predictive potential of biomarkers and risk scores for major adverse cardiac events in elderly patients undergoing major elective vascular surgery. Rev Cardiovasc Med 2021;22(3):1053-1062

Marija Jović, Radmilo Janković, Nebojša Videnović, Marija Stošić, Ines Veselinović, Biljana Stošić. Comparative analysis of effects of three different doses of fentanyl and standard dose of bupivacaine on a spinal block in patients with hip endoprosthesis surgery. Srp Arh Cel Lek 2021; 149(5-6):301-305.

Stošić B, Janković R, Stošić M, Marković D, Stanković D, Sokolović D, Veselinović AM. In silico development of anesthetics based on barbiturate and thiobarbiturate inhibition of GABAA. Comput Biol Chem 2020;88:107318.

Stosic Biljana, Jankovic Radmilo, Stosic Marija, Markovic Danica, Veselinovic Ines, Ilic Ivan, Sokolovic Dusan. Caffeic acid phenethyl ester attenuates changes in pancreatic tissue damage biomarkers induced by cisplatin. Can J Physiol Pharmc 2020; 98(5):296-303

Marija Stošić, Jelena Živadinović, Biljana Stošić, Velimir Perić, Aleksandar Nikolić, Milica Radić, Radmilo Janković. Use of dexmedetomidine in an intensive care unit. Acta Medica Medianae 2022;61(4):48-53

Jelena Živadinović, Marija Stošić, Radmilo Janković, Marko Stojanović, Aleksandar Živadinović, Biljana Stošić. Preoperative management of patients on chronic antithrombotic therapy who require elective noncardiac surgery. Acta Medica Medianae 2022;61(4):63-72.

Aleksandar Nikolić, Vladan Cvetanović, Milena Stojanović, Tijana Maričić, Marija Stošić, Milica Marković. Specificity of airway management in thoracic anesthesia. Acta Medica Medianae 2022; 61(1): 54- 62.

Sonja Stamenić, Predrag Stoiljković, Milan Mitković, Ivan Golubović, Tomislav Stamenić, Marija Stošić, Saša Milenković. Advantages of unilateral spinal anesthesia versus conventional bilateral spinal anesthesia in lower limb orthopedic surgery. Acta Medica Medianae 2019; 58(4):26-31.

Biljana Stošić, Ivana Budić, Danijela Stanković, Marija Jović, Velimir Perić, Marija Stošić, Milica Radić. Basic Principles of Simulations: In situ and Online Simulation. Acta Fac Med Naiss 2017; 34(4):257-264.

Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 17 april 2023 15:25