Datum kreiranja: 29.01.2014.

Olivera Dunjić

• Datum rođenja: 3.10.1971.

• Fakultet: Medicinski fakultet
  • Odsek / Grupa / Smer: Medicina
  • Godina diplomiranja: 1997.

Radić S, Dunjić O. Gojaznost i lipidni poremećaji. U Evaluacija, dijagnostika i terapija dislipidemija, grupa autora (urednik doc. dr T. Savić ), Niš, 2003.

Ljubisavljevic S, Stojanovic I, Vojinovic S, Milojkovic M, Dunjic O, Stojanov D, Pavlovic D. Association of serum bilirubin and uric acid levels changes during neuroinflammation in patients with initial and relapsed demyelination attacs. Metab Brain Dis. 2013; 28(4): 629-38.

Dunjic O,  Milojkovic M, Petric A, Grahovac S. Preoperative and postoperative histological findings in patients with hysterectomy after endometrial hyperplasia or endometrial cancer. HealthMED Journal 2012; 6(2): 553-559.

Pesic I, Petrovic V, Dunjic O, Stefanovic V. Validation of macromolecules as an early marker in glomerular and tubulointerstitial diseases – current proteomics and computational approach. HealthMED Journal 2012; 6(5): 1828-1835.

Rančić D, Pešić I, Dunjić O. The use of a total ossicular replacement prosthesis after radical trepanation of temporal bone (TORP after TROT)- a case report. HealthMED Journal 2012; 6(5): 1748-1753.

Rančić D, Mihailović D, Dunjić O, Pešić I, Stojanović V. Wound healing in different types of incisions used in septoplasty: experimental model. HealthMED Journal 2012; 6(4):1327-1330.

Rancic D, Dunjic O, Pesic I, Stojanovic V. Transitory tubal dysfunction during vasoactive therapy. HealthMED Journal 2012; 6(3): 884-888.

Stanojević Z, Đorđević B, Todorovska I, Lilić V, Zivadinovic R, Dunjic O. Risk factors and
    adjuvant chemotherapy in the treatment of endometrial cancer.  Journal of BUON 2008; 13: 23-30.

Petrić A, Lilić V, Živadinović R, Vukomanović P, Dunjić O, Ignjatović R, Lilić G. The
    value of Pap test in women with endometrial cancer. Journal of Health Sciences 2011; 1(3): 122-125.

Sokolović D, Đinđić B, Krstić D, Petković D, Marković V, Jovanović J, Dunjić O, Jocić M. Uticaj N ω- nitro-L – arginin metil estra na metabolizam arginina i poliamina u moždanom tkivu pacova u toku izlaganja mikrotalasnom zračenju. Acta Medica Medianae 2009; 48(1): 5-11.

Stanojević Z, Đorđević B, Dunjić O. Metastatski tumori jajnika: učestalost i najčešća lokalizacija primarnog tumora. Acta Medica Medianae 2007; 46: 5-9.

Radić S, Bojanić V, Radović J, Stojanović D, Dunjić O. Successful treatment of triple-negative metastatic breast cancer: complete response to therapy – a case report. 32nd Balkan Medical Week; 21-23. sep 2012; Niš, Serbia.

Ljubisavljević S, Stojanović I, Stojnev S, Stevanović I, Pavlović D, Milojković M, Bojanić V, Dunjić O, Radović J. The suppression of glial cells activity in the CNS ameliorates neurological expression in the experimental model of human multiple sclerosis. 32nd Balkan Medical Week; 21-23. sep 2012; Niš, Serbia.

Pesic I, Stefanovic V, Mueller GA, Mueller CA, Cukuranovic R, Radovic J, Dunjic O, Jahn O, Bojanic V, Dihazi H. Endemic nephropathy: tubular injury biomarkers as early diagnostic tools. 18th Session of the Balkan Medical Days 16-18 September 2011; Varna, Bulgaria.

Milojković M, Stojnev S, Ljubisavljević S, Mušović D, Dunjić O, Sunder-Plassmann R. Frequency of c1266t, g2677t/a and 3435t mdr1 gene polymorphisms in Serbian population. Abstract book of Second Congress of physiological sciences of Serbia with international participation. Kragujevac 2009: 89.

Dunjić O, Đinđić B, Radić S. Kontinuirana medicinska edukacija - naša iskustva, dileme i smernice. XV Kongres lekara Srbije, Knjiga sažetaka, Vrnjačka Banja 31.maj-4.jun 2005: 29.

Janković D, Radić S, Savić T, Spiroski D, Bojanić V, Đinđić B, Dunjić O. Promene lipoproteinskih parametara normolipidemijskih bolesnika sa infarktom miokarda nakon fizičkog treninga. 13. kongres kardiologa Jugoslavije, Novi Sad 2001:115.

Janković D, Radić S, Savić T, Spiroski D, Dunjić O, Đinđić B, Nešić D. Efekat fizičkog treninga i dijete na lipidni status bolesnika sa hiperlipidemijom bez razvijene koronarne bolesti srca. Balneoclimatologia 2001; 25 (Suppl 2): 133.

Đinđić B, Radić S, Antić S, Savić T, Dunjić O, Damnjanović G. Efekti antilipemične terapije u sekundarnoj prevenciji koronarne bolesti srca kod dislipidemičnih insulin nezavisnih dijabetičara. Balneoclimatologia 2001; 25 (Suppl 2): 103.

Savić T, Radić S, Bojanić V, Janković D, Đinđić B, Dunjić O. Uticaj fizičke aktivnosti, dijete i gemfibrozila na lipidni status bolesnika sa dislipidemijom bez koronarne bolesti srca. VII Jugoslovenski simpozijum o hiperlipoproteinemijama. Novi Sad 8-10. maj 2000: 98.

Poslednji put izmenjeno četvrtak, 30 januar 2014 00:48