Naučne publikacije akademskog osoblja

Ukoliko želite, kartone naučnog osoblja ovog fakulteta možete da pogledate i na sajtu Prirodno - matematičkog fakulteta

Datum kreiranja: 01.02.2014.

Dejan Ilić

Dodatne informacije

  • Lični podaci

  • Datum rođenja: 4.1.1973.
  • Mesto rođenja: Surdulica
  • Obrazovanje

  • Fakultet: Filozofski fakultet u Nišu
  • Odsek / Grupa / Smer: Matematika i informatika
  • Godina diplomiranja: 1996
  • Spisak publikacija

  • Knjige i udžbenici:

    1. Dejan Ilić, Vladimir Rakočević, Kontraktivna preslikavanja na metričkim prostorima i uopštenja, Prirodno-matematički fakultet, Niš, 2014.

  • Radovi u časopisima sa IMPACT faktorom:

    1. Svetlana Janković, Dejan Ilić, An analytic approximation of solutions of stochastic differential equation, Computers & Mathematics with Applications, 47 (6-7), (2004) 903-912.


    2. Svetlana Janković, Dejan Ilić, An analytic approximate method for solving stochastic integrodifferential equations, Journal of Mathematical Analysis and Applications, Volume 320, Issue 1, 1 August 2006, 230-245. 


    3. Dejan Ilić, Vladimir Rakočević, Common fixed points for maps on metric space with ω−distance, Applied Mathematics and Computation, 199 (2008) 599-610. 


    4. Dејаn Ilić, Vladimir Rakočević, Common fixed points for maps on cone metric space, Journal of Mathematical Analysis and Applications, 341 (2008) 876-882.


    5. Dejan Ilić, Vladimir Rakočević, Quasi-contraction on cone metric space, Applied Mathematics Latters, 22 (2009) 728-731.


    6. Mujahid Abbas, Dejan Ilić, Muhammad Ali Khan, Coupled Coincidence Point and Coupled Common Fixed Point Theorems in Partially Ordered Metric Spaces with w-Distance,Fixed Point Theory and Applications, Volume 2010, Article ID 134897, 11 pages, doi:10.1155/2010/134897. 


    7. Ljiljana Gajić, Dejan Ilić, Vladimir Rakočević, On Ćirić maps with a generalized contractive iterate at a point and Fisher's quasi-contractions in cone metric spaces, Applied Mathematics and Computation, 216 (2010) 2240–2247.


    8. Mujahid Abbas, Dejan Ilić, Common Fixed Points of Generalized Almost Nonexpansive Mappings, FILOMAT,  24:3 (2010) 11-18.


    9. Svetlana Janković, Dejan Ilić, One Linear Analytic Approximation for Stochastic Integrodifferential Equations, Acta Mathematica Scientia, 30B(4) (2010) 1073–1085.


    10. Dejan Ilić, Vladimir Pavlović, Vladimir Rakočević, Some new extensions of Banach's contraction principle to partial metric space, Applied Mathematics Letters, (2011), vol. 24 br. 8, str. 1326-1330.


    11. Dejan Ilić, Vladimir Pavlović, Vladimir Rakočević, Extensions of the Zamfirescu theorem to partial metric spaces, Mathematical and Computer Modelling, 55 (2012) 801-809.


    12. Dejan Ilić, Vladimir Pavlović, Vladimir Rakočević, Three extensions of Ciric quasicontraction on partial metric spaces, Fixed Point Theory and Applications, (2013), 2013:303.


    13. Dejan Ilić, Vladimir Pavlović, Vladimir Rakočević, Fixed points of mappings with a contractive iterate at a point in partial metric spaces, (2013) 2013:335.

  • Radovi u ostalim časopisima:

    1. Dejan Ilić, Milan Tasić: URM interpreter, Zbornik radova Učiteljskog fakulteta u Vranju, IV, (1997) 115-121.


    2. Dejan Ilić, Višekriterijumska optimizacija sistema, Zbornik radova Učiteljskog fakulteta u Vranju, V, (1998) 195-207.


    3. Dejan Ilić, Svetlana Janković, Lp -approximation of solutions of stohastic integrodifferential equations, Publikacije Elektortehničkog fakulteta u Beogradu, Serija Matematika 12 (2001) 52-60. 

  • Radovi na domaćim naučnim skupovima:

    1. Radivoje Antić, Stanoje Cvetković, Dejan Ilić, CAPP I AGILNI tehnološki sistemi u kvalitetu projektovanja i razvoja, 26. JUPITER konferencija, 6. Zbornik radova Simpozijuma kvaliteta, Mašinski fakultet u Beogradu, (2000) 561-566. 

Poslednji put izmenjeno subota, 01 februar 2014 22:32